Yritysprofiili

Terrapolis Oy

Terrapolis Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-04-07. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-03-31 liikevaihto oli €291,634 ja liikevoitto €161,228.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2754022-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2754022-6
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-04-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-03-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ulrikankuja 14 lt. 2, 01400, Vantaa

Tietoa yrityksestä Terrapolis Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Terrapolis Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-04-07. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-03-31 liikevaihto oli €291,634 ja liikevoitto €161,228. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €291,634 sekä tilikauden tulokseksi €128,112. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +7.9%, liikevoittoprosentti +55.3% ja omavaraisuusaste +86.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-03-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys7.9%
Liikevoittoprosentti55.3%
Omavaraisuusaste86.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€14,328Edellinen: €13,339
Inventory€30,000Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€416,766Edellinen: €363,539
Edellisten tilikausien voitto/tappio€510,426Edellinen: €462,397
Oma pääoma€641,038Edellinen: €557,426
Velat€100,320Edellinen: €21,683
Vaihtuvat vastaavat€529,869Edellinen: €381,328
Current liabilities€98,972Edellinen: €20,335
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€270,391
2023-03-31
€291,634
2024-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€116,686
2023-03-31
€161,228
2024-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€92,529
2023-03-31
€128,112
2024-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€579,109
2023-03-31
€741,358
2024-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
86.5 %2023-03-31: 96.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
4.51x2023-03-31: 17.88x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
52.7 %2023-03-31: 41.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-03-312024-03-31
Omavaraisuusaste96.3 %86.5 %
Maksuvalmius17.88x4.51x
Liikevoitto-%41.1 %52.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2754022-6
ALV-tunnusFI27540226
EU-tunnusFIFPRO.2754022-6
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-03-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2016-03-25Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2016-04-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-04-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväTerrapolis Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä89/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
80 verrokkia
Omavaraisuus66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Kannattavuus94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika185 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika179 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-18 00.2189/100 · v0.14
A3 → A2 · +19 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1470/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1470/100 · v0.13
B1 → A3 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1362/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Terrapolis Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.