Yritysprofiili

TI-Technic Oy

TI-Technic Oy:n kotipaikka on Järvelä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-18. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €59,580 ja liikevoitto €3,496.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3337005-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3337005-9
Toimiala
Muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Kunta
Järvelä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-01-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-01-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tohinojantie 29, 16600, Järvelä

Tietoa yrityksestä TI-Technic Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TI-Technic Oy:n sijaintipaikkakunta on Järvelä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-18. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €59,580 ja liikevoitto €3,496. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €59,580 sekä tilikauden tulokseksi €2,487. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +33.6%, liikevoittoprosentti +5.9% ja omavaraisuusaste +74.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys33.6%
Liikevoittoprosentti5.9%
Omavaraisuusaste74.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,989Edellinen: €1,137
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,660Edellinen: €3,933
Oma pääoma€11,147Edellinen: €8,660
Velat€3,847Edellinen: €2,384
Vaihtuvat vastaavat€8,842Edellinen: €5,201
Current liabilities€3,847Edellinen: €2,384
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€44,606
2024-12-31
€59,580
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,080
2024-12-31
€3,496
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€4,727
2024-12-31
€2,487
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€11,044
2024-12-31
€14,995
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
93/100 · Laskussa
74.3 %2024-12-31: 78.4 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
43/100 · Nousussa
1.30x2024-12-31: 0.48x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Laskussa
5.9 %2024-12-31: 13.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste78.4 %74.3 %
Maksuvalmius0.48x1.30x
Liikevoitto-%13.6 %5.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3337005-9
ALV-tunnusFI33370059
EU-tunnusFIFPRO.3337005-9
KuntaJärvelä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-01-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-01-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-01-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-01-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTI-Technic Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
204 verrokkia
Omavaraisuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika48 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika95 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-16 09.4775/100 · v0.14
B2 → A3 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1455/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1455/100 · v0.13
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
67/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
49/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TI-Technic Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.