Yritysprofiili

Ticamed Oy

Ticamed Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-06-08. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli -€33 ja liikevoitto -€7,106.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2916788-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2916788-3
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-06-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-05-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Iirismäki 1, 02230, Espoo

Tietoa yrityksestä Ticamed Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ticamed Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-06-08. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli -€33 ja liikevoitto -€7,106. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi -€33 sekä tilikauden tulokseksi €1,885. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -100.0%, liikevoittoprosentti +21371.1% ja omavaraisuusaste +99.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-100.0%
Liikevoittoprosentti21371.1%
Omavaraisuusaste99.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€10,980Edellinen: €10,980
Rahat ja pankkisaamiset€12,569Edellinen: €39,882
Edellisten tilikausien voitto/tappio€274,330Edellinen: €260,194
Oma pääoma€278,715Edellinen: €302,740
Velat€1,790Edellinen: €2,929
Vaihtuvat vastaavat€13,364Edellinen: €42,027
Current liabilities€1,790Edellinen: €2,929
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€81,437
2024-10-31
-€33
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€43,630
2024-10-31
-€7,106
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€40,045
2024-10-31
€1,885
2025-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€305,470
2024-10-31
€280,505
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
99.4 %2024-10-31: 99.0 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
7.02x2024-10-31: 13.61x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-64.9 %2024-10-31: 47.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste99.0 %99.4 %
Maksuvalmius13.61x7.02x
Liikevoitto-%47.2 %-64.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2916788-3
EU-tunnusFIFPRO.2916788-3
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-05-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-06-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-06-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaTicamed Oy
Luokitus laskiA3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
247 verrokkia
Omavaraisuus93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Kannattavuus17%
Heikompi kuin 83 % verrokeista
Maksuvalmius89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika49 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika56 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-24 15.4466/100 · v0.14
A3 → B1 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1573/100 · v0.14
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1463/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
60/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ticamed Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.