Yritysprofiili

Turnout Oy

Turnout Oy:n kotipaikka on Masala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-07-28. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €18,436 ja liikevoitto €6,903.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3147656-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3147656-2
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Masala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-07-28
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-07-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rajavartijantie 15 B, 02430, Masala

Puhelin: +358403535851Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Kausto-Turner Seija MariaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Turnout Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Turnout Oy:n sijaintipaikkakunta on Masala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-07-28. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €18,436 ja liikevoitto €6,903. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €18,436 sekä tilikauden tulokseksi €5,856. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +249.0%, liikevoittoprosentti +37.4% ja omavaraisuusaste +39.8%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

70220 Muu liikkeenjohdon konsultointi

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys249.0%
Liikevoittoprosentti37.4%
Omavaraisuusaste39.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,076
Rahat ja pankkisaamiset€10,455Edellinen: €1,360
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€658Edellinen: -€3,026
Tulos ennen veroja€6,759Edellinen: €2,367
Oma pääoma€9,198Edellinen: €3,342
Velat€13,918Edellinen: €11,141
Vaihtuvat vastaavat€12,117Edellinen: €3,483
Current liabilities€13,918Edellinen: €11,141
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€38,066
2021-12-31
€21,278
2022-12-31
€2,154
2023-12-31
€5,283
2024-12-31
€18,436
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€1,148
2021-12-31
€4,656
2022-12-31
-€4,595
2023-12-31
€2,362
2024-12-31
€6,903
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€1,146
2021-12-31
€4,266
2022-12-31
€4,266
2023-12-31
€2,368
2024-12-31
€5,856
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€1,401
2021-12-31
€18,721
2022-12-31
€12,074
2023-12-31
€14,483
2024-12-31
€23,117
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
50/100 · Nousussa
39.8 %2024-12-31: 23.1 %
MaksuvalmiusVälttävä
25/100 · Nousussa
0.75x2024-12-31: 0.12x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
37.4 %2024-12-31: 37.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste92.8 %29.7 %8.1 %23.1 %39.8 %
Maksuvalmius---0.12x0.75x
Liikevoitto-%-3.0 %19.3 %-192.6 %37.1 %37.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3147656-2
ALV-tunnusFI31476562
EU-tunnusFIFPRO.3147656-2
KuntaMasala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-07-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-07-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-07-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-07-28Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Kausto-Turner Seija MariaToimitusjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Kausto Risto OlaviPuheenjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Kausto-Turner Seija MariaVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Kausto Seija ReginaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTurnout Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
245 verrokkia
Omavaraisuus41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika100 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika124 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-30 15.5775/100 · v0.14
B1 → A3 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
59/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Turnout Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.