Yritysprofiili

Videoxi Oy

Videoxi Oy:n kotipaikka on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-14. Toimiala on suora- ja ulkomainonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €69,177 ja liikevoitto €14,781.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3438969-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3438969-1
Toimiala
Suora- ja ulkomainonta
Kunta
Oulu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-04-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-04-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kalevantulentie 25, 90420, Oulu

Tietoa yrityksestä Videoxi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Videoxi Oy:n sijaintipaikkakunta on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-14. Toimiala on suora- ja ulkomainonta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €69,177 ja liikevoitto €14,781. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €69,177 sekä tilikauden tulokseksi €11,820. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +91.6%, liikevoittoprosentti +21.4% ja omavaraisuusaste +86.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys91.6%
Liikevoittoprosentti21.4%
Omavaraisuusaste86.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€20,171Edellinen: €10,580
Edellisten tilikausien voitto/tappio€8,192Edellinen: €0
Oma pääoma€20,013Edellinen: €8,192
Velat€3,265Edellinen: €4,173
Vaihtuvat vastaavat€22,587Edellinen: €11,444
Current liabilities€3,265Edellinen: €4,173
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€36,109
2024-12-31
€69,177
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€10,240
2024-12-31
€14,781
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,192
2024-12-31
€11,820
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€12,366
2024-12-31
€23,278
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
86.0 %2024-12-31: 66.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
6.18x2024-12-31: 2.54x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
21.4 %2024-12-31: 28.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste66.3 %86.0 %
Maksuvalmius2.54x6.18x
Liikevoitto-%28.4 %21.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3438969-1
ALV-tunnusFI34389691
EU-tunnusFIFPRO.3438969-1
KuntaOulu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-04-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-04-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-05-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2025-11-06Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväVideoxi Oy
Luokitus nousiB3 → A3 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
373 verrokkia
Omavaraisuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika78 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika83 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-25 23.3979/100 · v0.14
B3 → A3 · +33 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1546/100 · v0.14
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Videoxi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.