Yritysprofiili

VR-Allfix Oy Ab

VR-Allfix Oy Ab:n kotipaikka on Voolahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-15. Toimiala on rakennetekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €189,489 ja liikevoitto €34,510.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3329502-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3329502-8
Toimiala
Rakennetekninen palvelu
Kunta
Voolahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-03-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-12-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Grännäsvägen 76-8, 07450, Voolahti

Tietoa yrityksestä VR-Allfix Oy Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

VR-Allfix Oy Ab:n sijaintipaikkakunta on Voolahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-15. Toimiala on rakennetekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €189,489 ja liikevoitto €34,510. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €189,489 sekä tilikauden tulokseksi €27,870. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +42.6%, liikevoittoprosentti +18.2% ja omavaraisuusaste +64.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys42.6%
Liikevoittoprosentti18.2%
Omavaraisuusaste64.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€4,182Edellinen: €4,661
Rahat ja pankkisaamiset€17,107Edellinen: €16,581
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€666Edellinen: €1,678
Oma pääoma€61,302Edellinen: €36,332
Velat€34,302Edellinen: €20,682
Vaihtuvat vastaavat€23,500Edellinen: €20,058
Current liabilities€34,302Edellinen: €20,682
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€132,920
2024-12-31
€189,489
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€7,783
2024-12-31
€34,510
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€556
2024-12-31
€27,870
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€57,013
2024-12-31
€95,604
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
80/100 · Nousussa
64.1 %2024-12-31: 63.7 %
MaksuvalmiusVälttävä
17/100 · Laskussa
0.50x2024-12-31: 0.80x
Liikevoitto-%Hyvä
95/100 · Nousussa
17.8 %2024-12-31: -5.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste63.7 %64.1 %
Maksuvalmius0.80x0.50x
Liikevoitto-%-5.7 %17.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3329502-8
ALV-tunnusFI33295028
EU-tunnusFIFPRO.3329502-8
KuntaVoolahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-03-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-03-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-03-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-03-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväVR-Allfix Oy Ab
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
381 verrokkia
Omavaraisuus60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Maksuvalmius52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika118 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika178 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-25 21.4276/100 · v0.14
B2 → A3 · +23 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1553/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

VR-Allfix Oy Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.