Yritysprofiili

VRUM VRUM Oy

VRUM VRUM Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-05-21. Toimiala on autojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen vuokraus ja leasing. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €165,866 ja liikevoitto €65,998.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3212441-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3212441-1
Toimiala
Autojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen vuokraus ja leasing
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-05-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-05-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Linjatie 2, 01260, Vantaa

Verkkosivu: https://www.vrum.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä VRUM VRUM Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

VRUM VRUM Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-05-21. Toimiala on autojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen vuokraus ja leasing. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €165,866 ja liikevoitto €65,998. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €165,866 sekä tilikauden tulokseksi €49,000. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +43.2%, liikevoittoprosentti +39.8% ja omavaraisuusaste +42.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys43.2%
Liikevoittoprosentti39.8%
Omavaraisuusaste42.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,718Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€31,438Edellinen: €6,967
Edellisten tilikausien voitto/tappio€17,901Edellinen: €6,856
Oma pääoma€72,267Edellinen: €48,267
Velat€99,848Edellinen: €63,166
Vaihtuvat vastaavat€71,395Edellinen: €37,137
Current liabilities€22,098Edellinen: €17,149
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€115,857
2024-12-31
€165,866
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€47,611
2024-12-31
€65,998
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€36,045
2024-12-31
€49,000
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€111,434
2024-12-31
€172,116
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
52/100 · Laskussa
42.0 %2024-12-31: 43.3 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
47/100 · Nousussa
1.42x2024-12-31: 0.41x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
38.9 %2024-12-31: 41.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste43.3 %42.0 %
Maksuvalmius0.41x1.42x
Liikevoitto-%41.1 %38.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3212441-1
ALV-tunnusFI32124411
EU-tunnusFIFPRO.3212441-1
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-05-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-05-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-05-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-05-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväVRUM VRUM Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
165 verrokkia
Omavaraisuus40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika241 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika146 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-16 09.5776/100 · v0.14
B2 → A3 · +23 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1453/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1453/100 · v0.13
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1354/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
30/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

VRUM VRUM Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.