Yritysprofiili

warha oy

warha oy:n kotipaikka on Varkaus. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-29. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €140,252 ja liikevoitto -€8,412.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3186888-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3186888-1
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Varkaus
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-01-29
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-01-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kauppakatu 32 lh. 13, 78200, Varkaus

Postiosoite: kauppakatu 32 lh. 13, 78200, Varkaus

Verkkosivu: https://www.warhaoy.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä warha oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

warha oy:n sijaintipaikkakunta on Varkaus. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-29. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €140,252 ja liikevoitto -€8,412. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €140,252 sekä tilikauden tulokseksi -€11,345. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +20.6%, liikevoittoprosentti -6.0% ja omavaraisuusaste +15.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys20.6%
Liikevoittoprosentti-6.0%
Omavaraisuusaste15.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€10,194Edellinen: €39,389
Edellisten tilikausien voitto/tappio€18,162Edellinen: €21,679
Oma pääoma€6,817Edellinen: €18,162
Velat€38,291Edellinen: €43,517
Vaihtuvat vastaavat€28,161Edellinen: €42,582
Current liabilities€12,914Edellinen: €10,440
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€116,289
2024-12-31
€140,252
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€1,531
2024-12-31
-€8,412
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€3,516
2024-12-31
-€11,345
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€61,679
2024-12-31
€45,109
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
19/100 · Laskussa
15.1 %2024-12-31: 29.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
26/100 · Laskussa
0.79x2024-12-31: 3.77x
Liikevoitto-%Heikko
35/100 · Laskussa
-6.0 %2024-12-31: -1.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste29.4 %15.1 %
Maksuvalmius3.77x0.79x
Liikevoitto-%-1.3 %-6.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3186888-1
ALV-tunnusFI31868881
EU-tunnusFIFPRO.3186888-1
KuntaVarkaus
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-01-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-01-29Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
Seurattavawarha oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä42/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
183 verrokkia
Omavaraisuus25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Kannattavuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika91 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-25 05.5242/100 · v0.14
B3 → B3 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1549/100 · v0.14
B2 → B3 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
60/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-13.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

warha oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.