Yritysprofiili

WellTrack Oy

WellTrack Oy:n kotipaikka on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-07-13. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €84,317 ja liikevoitto €15,788.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2925719-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2925719-2
Toimiala
Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus
Kunta
Hyvinkää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-07-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-07-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ahdenkallionkatu 55, 05820, Hyvinkää

Tietoa yrityksestä WellTrack Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

WellTrack Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-07-13. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €84,317 ja liikevoitto €15,788. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €84,317 sekä tilikauden tulokseksi €15,244. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -29.9%, liikevoittoprosentti +18.7% ja omavaraisuusaste +51.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-29.9%
Liikevoittoprosentti18.7%
Omavaraisuusaste51.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,623Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€5,749Edellinen: €11,688
Edellisten tilikausien voitto/tappio€7,475Edellinen: €2,510
Oma pääoma€25,219Edellinen: €9,975
Velat€23,765Edellinen: €53,682
Vaihtuvat vastaavat€13,473Edellinen: €17,326
Current liabilities€22,345Edellinen: €25,758
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€120,314
2024-12-31
€84,317
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,929
2024-12-31
€15,788
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€4,965
2024-12-31
€15,244
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€63,657
2024-12-31
€48,983
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
64/100 · Nousussa
51.5 %2024-12-31: 15.7 %
MaksuvalmiusHeikko
9/100 · Laskussa
0.26x2024-12-31: 0.45x
Liikevoitto-%Hyvä
96/100 · Nousussa
18.4 %2024-12-31: 5.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste15.7 %51.5 %
Maksuvalmius0.45x0.26x
Liikevoitto-%5.8 %18.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2925719-2
ALV-tunnusFI29257192
EU-tunnusFIFPRO.2925719-2
KuntaHyvinkää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-07-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2018-07-07Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-07-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-07-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-07-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaWellTrack Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-27
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
148 verrokkia
Omavaraisuus46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Maksuvalmius40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika189 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika193 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-27 09.3369/100 · v0.14
B2 → B1 · +11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1558/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-27
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
47/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
67/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
27.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-28.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

WellTrack Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.