Yritysprofiili

Heleats Oy

Heleats Oy:n kotipaikka on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-06-02. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €12,187 ja liikevoitto €4,826.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2691922-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2691922-6
Toimiala
Muu mainostoimistojen toiminta
Kunta
Nummela
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-06-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-05-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Keijunpolku 2, 03100, Nummela

Verkkosivu: https://www.heleats.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Heleats Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Heleats Oy:n sijaintipaikkakunta on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-06-02. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €12,187 ja liikevoitto €4,826. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €12,187 sekä tilikauden tulokseksi €4,662. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -62.3%, liikevoittoprosentti +39.6% ja omavaraisuusaste +75.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-62.3%
Liikevoittoprosentti39.6%
Omavaraisuusaste75.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,303Edellinen: €8,605
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€12Edellinen: -€552
Oma pääoma€7,150Edellinen: €2,488
Velat€2,337Edellinen: €6,117
Vaihtuvat vastaavat€9,487Edellinen: €8,605
Current liabilities€2,337Edellinen: €6,117
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€32,312
2024-10-31
€12,187
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€700
2024-10-31
€4,826
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€540
2024-10-31
€4,662
2025-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€8,605
2024-10-31
€9,487
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
94/100 · Nousussa
75.4 %2024-10-31: 28.9 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
61/100 · Nousussa
1.84x2024-10-31: 1.41x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
39.6 %2024-10-31: 2.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste28.9 %75.4 %
Maksuvalmius1.41x1.84x
Liikevoitto-%2.2 %39.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2691922-6
ALV-tunnusFI26919226
EU-tunnusFIFPRO.2691922-6
KuntaNummela
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-05-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-06-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2015-06-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2015-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväHeleats Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
789 verrokkia
Omavaraisuus60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika117 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika50 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-16 01.0379/100 · v0.14
B1 → A3 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1466/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1466/100 · v0.13
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1360/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Heleats Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.