Yritysprofiili

ILOCO OY

ILOCO OY:n kotipaikka on Tupos. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-01-13. Toimiala on muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €165,545 ja liikevoitto €4,846.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2452173-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2452173-2
Toimiala
Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta
Kunta
Tupos
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-01-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-01-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Havukuja 7, 91910, Tupos

Verkkosivu: https://www.iloco.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä ILOCO OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

ILOCO OY:n sijaintipaikkakunta on Tupos. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-01-13. Toimiala on muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €165,545 ja liikevoitto €4,846. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €165,545 sekä tilikauden tulokseksi €4,819. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -4.0%, liikevoittoprosentti +2.9% ja omavaraisuusaste +70.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-4.0%
Liikevoittoprosentti2.9%
Omavaraisuusaste70.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€35,514Edellinen: €28,966
Edellisten tilikausien voitto/tappio€24,905Edellinen: €18,034
Oma pääoma€32,224Edellinen: €29,505
Velat€13,327Edellinen: €9,079
Vaihtuvat vastaavat€44,752Edellinen: €37,518
Current liabilities€13,327Edellinen: €9,079
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€172,504
2024-12-31
€165,545
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€9,598
2024-12-31
€4,846
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,971
2024-12-31
€4,819
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€38,584
2024-12-31
€45,551
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
88/100 · Laskussa
70.7 %2024-12-31: 76.5 %
MaksuvalmiusHyvä
89/100 · Laskussa
2.66x2024-12-31: 3.19x
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Laskussa
2.9 %2024-12-31: 5.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste76.5 %70.7 %
Maksuvalmius3.19x2.66x
Liikevoitto-%5.6 %2.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2452173-2
ALV-tunnusFI24521732
EU-tunnusFIFPRO.2452173-2
KuntaTupos
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-01-13Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2012-01-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2012-01-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2012-01-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväILOCO OY
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
329 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika45 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika68 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-26 20.0472/100 · v0.14
B1 → A3 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
80/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

ILOCO OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.