Yritysprofiili

JS-Mapping Oy

JS-Mapping Oy:n kotipaikka on Hirvikylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-12-08. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €31,031 ja liikevoitto -€445.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2366034-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2366034-3
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta
Kunta
Hirvikylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2010-12-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2010-10-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mäkikaupungintie 76, 62290, Hirvikylä

Tietoa yrityksestä JS-Mapping Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

JS-Mapping Oy:n sijaintipaikkakunta on Hirvikylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-12-08. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €31,031 ja liikevoitto -€445. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €31,031 sekä tilikauden tulokseksi -€446. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -30.0%, liikevoittoprosentti -1.4% ja omavaraisuusaste +97.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-30.0%
Liikevoittoprosentti-1.4%
Omavaraisuusaste97.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€30,645Edellinen: €38,352
Edellisten tilikausien voitto/tappio€75,446Edellinen: €77,201
Oma pääoma€77,500Edellinen: €84,724
Velat€1,656Edellinen: €3,247
Vaihtuvat vastaavat€75,909Edellinen: €83,641
Current liabilities€1,656Edellinen: €3,247
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€44,320
2024-12-31
€31,031
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€5,198
2024-12-31
-€445
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,023
2024-12-31
-€446
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€87,971
2024-12-31
€79,157
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
97.9 %2024-12-31: 96.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
18.50x2024-12-31: 11.81x
Liikevoitto-%Heikko
46/100 · Laskussa
-1.4 %2024-12-31: 11.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste96.3 %97.9 %
Maksuvalmius11.81x18.50x
Liikevoitto-%11.7 %-1.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2366034-3
ALV-tunnusFI23660343
EU-tunnusFIFPRO.2366034-3
KuntaHirvikylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2010-10-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2010-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2010-12-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2010-12-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaJS-Mapping Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
66 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu9%
Heikompi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika80 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-16 12.5164/100 · v0.14
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1459/100 · v0.13
B2 → B2 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1356/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
26/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
83/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

21 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

JS-Mapping Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.