Yritysprofiili

MoneyFactor Oy

MoneyFactor Oy:n kotipaikka on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-02-09. Toimiala on muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €569,548 ja liikevoitto €95,839.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3342797-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3342797-5
Toimiala
Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kunta
Tuusula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-02-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-02-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Haarikkapolku 6 C 5, 04300, Tuusula

Puhelin: +358505050596Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.rahoitusturva.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/rahoitusturvasuomiLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Hornborg Ville PetteriToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä MoneyFactor Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MoneyFactor Oy:n sijaintipaikkakunta on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-02-09. Toimiala on muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €569,548 ja liikevoitto €95,839. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €569,548 sekä tilikauden tulokseksi €76,170. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +349.8%, liikevoittoprosentti +16.8% ja omavaraisuusaste +58.1%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Rahoitusturva FinlandTrust2Safe

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys349.8%
Liikevoittoprosentti16.8%
Omavaraisuusaste58.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€95,836Edellinen: €18,508
Henkilöstö4Edellinen: 2
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€126,625
2023-12-31
€569,548
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€18,508
2023-12-31
€95,839
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€14,807
2023-12-31
€76,170
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€34,284
2023-12-31
€154,708
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
73/100 · Nousussa
58.1 %2023-12-31: 44.1 %
MaksuvalmiusHyvä
79/100 · Nousussa
2.37x2023-12-31: 1.79x
Liikevoitto-%Hyvä
92/100 · Nousussa
16.8 %2023-12-31: 15.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste44.1 %58.1 %
Maksuvalmius1.79x2.37x
Liikevoitto-%15.0 %16.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3342797-5
EU-tunnusFIFPRO.3342797-5
KuntaTuusula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-02-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-02-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Hornborg Ville PetteriToimitusjohtajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Hornborg Ville PetteriVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Pilvi TurunenHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväMoneyFactor Oy
Mallin pistemäärä59/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuRekisteri- ja tilastopohjainen näyttöRekisteri- ja tilastopohjainen
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Rekisteri- ja tilastopohjainen

Luokitus perustuu rekisteri-, toimiala- ja alueellisiin tietoihin, koska Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
88/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-20

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-20.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MoneyFactor Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.