Yritysprofiili

NM-Sovittelu Oy

NM-Sovittelu Oy:n kotipaikka on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-12. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €131,536 ja liikevoitto -€21,045.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3370958-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3370958-5
Toimiala
Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Kunta
Hämeenlinna
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-07-12
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-06-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Palokunnankatu 14 B 27, 13100, Hämeenlinna

Tietoa yrityksestä NM-Sovittelu Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NM-Sovittelu Oy:n sijaintipaikkakunta on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-12. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €131,536 ja liikevoitto -€21,045. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €131,536 sekä tilikauden tulokseksi -€21,608. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +43.4%, liikevoittoprosentti -16.0% ja omavaraisuusaste -2644.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys43.4%
Liikevoittoprosentti-16.0%
Omavaraisuusaste-2644.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€150Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€259Edellinen: €2,174
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€14,516Edellinen: -€2,038
Oma pääoma-€34,086Edellinen: -€12,478
Velat€35,375Edellinen: €17,074
Vaihtuvat vastaavat€1,289Edellinen: €4,596
Current liabilities€32,041Edellinen: €10,407
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€91,747
2024-12-31
€131,536
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€11,931
2024-12-31
-€21,045
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€12,478
2024-12-31
-€21,608
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€4,596
2024-12-31
€1,289
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-2644.1 %2024-12-31: -271.5 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.01x2024-12-31: 0.21x
Liikevoitto-%Heikko
10/100 · Laskussa
-16.0 %2024-12-31: -13.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-271.5 %-2644.1 %
Maksuvalmius0.21x0.01x
Liikevoitto-%-13.0 %-16.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3370958-5
EU-tunnusFIFPRO.3370958-5
KuntaHämeenlinna
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-06-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-07-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-07-12Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiNM-Sovittelu Oy
Luokitus laskiB1 → D · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä25/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
43 verrokkia
Omavaraisuus0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Kannattavuus0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika176 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-09-16 00.1325/100 · v0.14
B1 → D · -35 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1460/100 · v0.13
B2 → B1 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-20

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-30.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NM-Sovittelu Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.