Yritysprofiili

TopFire Oy

TopFire Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-11-24. Toimiala on etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €223,349 ja liikevoitto €21,567.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2075304-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2075304-2
Toimiala
Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2006-11-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2006-11-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Leinikkitie 13 C 60, 01350, Vantaa

Verkkosivu: https://www.topfire.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä TopFire Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

TopFire Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-11-24. Toimiala on etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €223,349 ja liikevoitto €21,567. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €223,349 sekä tilikauden tulokseksi €18,415. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +29.6%, liikevoittoprosentti +9.7% ja omavaraisuusaste +41.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys29.6%
Liikevoittoprosentti9.7%
Omavaraisuusaste41.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €6,749
Rahat ja pankkisaamiset€27,766Edellinen: €25,174
Edellisten tilikausien voitto/tappio€23,828Edellinen: €33,417
Oma pääoma€44,763Edellinen: €31,348
Velat€62,694Edellinen: €55,572
Vaihtuvat vastaavat€72,332Edellinen: €40,785
Current liabilities€48,492Edellinen: €33,586
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€172,319
2024-12-31
€223,349
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€3,776
2024-12-31
€21,567
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€4,589
2024-12-31
€18,415
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€86,921
2024-12-31
€107,458
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
52/100 · Nousussa
41.7 %2024-12-31: 36.1 %
MaksuvalmiusVälttävä
19/100 · Laskussa
0.57x2024-12-31: 0.75x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
74/100 · Nousussa
9.7 %2024-12-31: -2.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste36.1 %41.7 %
Maksuvalmius0.75x0.57x
Liikevoitto-%-2.1 %9.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2075304-2
ALV-tunnusFI20753042
EU-tunnusFIFPRO.2075304-2
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2006-11-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2006-11-06Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2006-11-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2006-11-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2006-11-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväTopFire Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä74/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
260 verrokkia
Omavaraisuus48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Maksuvalmius55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika269 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika151 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-03 14.2174/100 · v0.14
B1 → A3 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
42/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
26.9.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.12.2025 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-06

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

TopFire Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.