Yritysprofiili

123 Huolto Oy

123 Huolto Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-12-31. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,965,885 ja liikevoitto €54,542.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2510236-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2510236-1
Toimiala
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-12-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-11-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Niittytie 25, 01300, Vantaa

Postiosoite: Alaniementie 2, 02970, Espoo

Verkkosivu: https://www.123tuulilasi.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä 123 Huolto Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

123 Huolto Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-12-31. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,965,885 ja liikevoitto €54,542. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,965,885 sekä tilikauden tulokseksi €34,470. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -9.1%, liikevoittoprosentti +2.8% ja omavaraisuusaste +51.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-9.1%
Liikevoittoprosentti2.8%
Omavaraisuusaste51.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€28,341Edellinen: €4,275
Inventory€363,232Edellinen: €378,253
Rahat ja pankkisaamiset€269,872Edellinen: €182,518
Edellisten tilikausien voitto/tappio€425,969Edellinen: €370,246
Oma pääoma€462,939Edellinen: €402,283
Velat€432,641Edellinen: €503,999
Vaihtuvat vastaavat€855,694Edellinen: €853,100
Current liabilities€423,542Edellinen: €490,831
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€2,530,710
2023-12-31
€2,161,639
2024-12-31
€1,965,885
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€301,794
2023-12-31
€42,694
2024-12-31
€54,542
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€248,762
2023-12-31
€29,538
2024-12-31
€34,470
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€865,432
2023-12-31
€906,282
2024-12-31
€895,580
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
65/100 · Nousussa
51.7 %2024-12-31: 44.4 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
50/100 · Nousussa
1.49x2024-12-31: 1.14x
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Nousussa
2.7 %2024-12-31: 2.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste43.1 %44.4 %51.7 %
Maksuvalmius0.79x1.14x1.49x
Liikevoitto-%11.6 %2.0 %2.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2510236-1
ALV-tunnusFI25102361
EU-tunnusFIFPRO.2510236-1
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-12-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-01-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2013-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2013-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2025-06-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
Hyvä123 Huolto Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-11-07
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
234 verrokkia
Omavaraisuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika297 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika338 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A3
2026-11-0772/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-11-03 10.4772/100 · v0.15
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2025-12-31).
A3
2026-10-30 14.1372/100 · v0.15
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-10-1872/100 · v0.15
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-07
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
88/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.12.2025 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

23 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-08.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

123 Huolto Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.