Yritysprofiili

3T Training OY

3T Training OY:n kotipaikka on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-08-11. Toimiala on kuntokeskusten toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €204,258 ja liikevoitto -€323.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3304676-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3304676-9
Toimiala
Kuntokeskusten toiminta
Kunta
Klaukkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-08-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-08-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Yrittäjänkulma 3, 01800, Klaukkala

Postiosoite: Alitilantie 27 A 10, 01800, Klaukkala

Verkkosivu: https://www.kuntokruunu.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä 3T Training OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

3T Training OY:n sijaintipaikkakunta on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-08-11. Toimiala on kuntokeskusten toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €204,258 ja liikevoitto -€323. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €204,258 sekä tilikauden tulokseksi -€342. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +14.7%, liikevoittoprosentti -0.2% ja omavaraisuusaste +2.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys14.7%
Liikevoittoprosentti-0.2%
Omavaraisuusaste2.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€19,840Edellinen: €19,299
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,301Edellinen: €2,056
Oma pääoma€1,958Edellinen: €2,301
Velat€87,940Edellinen: €123,946
Vaihtuvat vastaavat€42,088Edellinen: €38,546
Current liabilities€2,840Edellinen: €4,646
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€140,055
2024-05-31
€178,081
2025-05-31
€204,258
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€176
2024-05-31
€367
2025-05-31
-€323
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€122
2024-05-31
€244
2025-05-31
-€342
2026-05-31
Varat -kehitys3 kautta
€117,378
2024-05-31
€126,246
2025-05-31
€89,898
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
3/100 · Nousussa
2.2 %2025-05-31: 1.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
6.99x2025-05-31: 4.15x
Liikevoitto-%Heikko
50/100 · Laskussa
-0.2 %2025-05-31: 0.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-05-312025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste1.8 %1.8 %2.2 %
Maksuvalmius2.45x4.15x6.99x
Liikevoitto-%0.1 %0.2 %-0.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3304676-9
ALV-tunnusFI33046769
EU-tunnusFIFPRO.3304676-9
KuntaKlaukkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-08-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-08-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-08-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-08-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
Seurattava3T Training OY
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä45/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
58 verrokkia
Omavaraisuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Maksuvalmius93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika138 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B3
2026-11-0545/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-11-02 06.1145/100 · v0.15
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
B2
2026-10-1850/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-30 15.4650/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
1.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-05-31.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-31

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

3T Training OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.