Yritysprofiili

52 Degrees N Oy

52 Degrees N Oy:n kotipaikka on Kajaani. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-19. Toimiala on hallinto- ja toimistopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €35,686 ja liikevoitto €9,332.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3181182-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3181182-6
Toimiala
Hallinto- ja toimistopalvelut
Kunta
Kajaani
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-01-19
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-01-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pohjolankatu 29 A 23, 87100, Kajaani

Puhelin: +358413140202Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.52degreesnorth.fiLähdehavainto

Linkedin-profiili: https://www.linkedin.com/company/52-degrees-n-oyLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/52-Degrees-North-100573622218823Lähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Campbell Matthew JohnToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä 52 Degrees N Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

52 Degrees N Oy:n sijaintipaikkakunta on Kajaani. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-19. Toimiala on hallinto- ja toimistopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-01-31 liikevaihto oli €35,686 ja liikevoitto €9,332. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-01-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €35,686 sekä tilikauden tulokseksi €5,047. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +8.5%, liikevoittoprosentti +26.2% ja omavaraisuusaste +35.9%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Ilona Campbell Translations

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-01-31

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys8.5%
Liikevoittoprosentti26.2%
Omavaraisuusaste35.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €680
Rahat ja pankkisaamiset€29Edellinen: €3,890
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,124Edellinen: €3,404
Oma pääoma€11,171Edellinen: €6,124
Velat€19,950Edellinen: €28,540
Vaihtuvat vastaavat€29Edellinen: €3,912
Current liabilities€15,182Edellinen: €3,540
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€33,425
2023-01-31
€32,289
2024-01-31
€35,686
2026-01-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€1,934
2022-01-31
€835
2023-01-31
€2,023
2024-01-31
€3,489
2025-01-31
€9,332
2026-01-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€1,933
2022-01-31
€279
2023-01-31
€1,618
2024-01-31
€2,720
2025-01-31
€5,047
2026-01-31
Varat -kehitys5 kautta
€1,934
2022-01-31
€6,258
2023-01-31
€7,411
2024-01-31
€34,664
2025-01-31
€31,121
2026-01-31

Muut talousluvut

Muita yrityksen talouslukuja PRH:n tilinpäätöstietojen lisäksi.

Tilikauden tulos 20252 720 €
Tase yhteensä 202534 664 €
Avainluku2025202420232022
Liikevaihto-32 289 €33 425 €-
Liikevaihdon kehitys-−3,4 %--
Liikevoitto3 489 €2 023 €835 €1 934 €
EBIT-6,3 %2,5 %-
Tilikauden tulos2 720 €1 618 €279 €1 933 €
Tulos ennen veroja3 418 €-833 €-
Omavaraisuusaste17,7 %51,7 %35,4 %-
Tase yhteensä34 664 €7 411 €6 258 €1 934 €
Henkilöstö1--1

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
45/100 · Nousussa
35.9 %2025-01-31: 17.7 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.00x2025-01-31: 1.10x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
26.1 %2025-01-31: 10.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-01-312023-01-312024-01-312025-01-312026-01-31
Omavaraisuusaste-35.4 %51.7 %17.7 %35.9 %
Maksuvalmius----0.00x
Liikevoitto-%-2.5 %6.3 %-26.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3181182-6
ALV-tunnusFI31811826
EU-tunnusFIFPRO.3181182-6
KuntaKajaani
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-01-04Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-01-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-01-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-01-19Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Campbell Matthew JohnToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Iida Ilona CampbellToimitusjohtajan sijainen (1/2021)Lähteitä: 2 · Luottamus: 76%
Campbell Iida IlonaPuheenjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Kela-Haverinen Tarja MarittaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Campbell Matthew JohnVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 72%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
Vakaa52 Degrees N Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-11-06
Mallin pistemäärä68/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoEi riittävästi historiaa
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1209 verrokkia
Omavaraisuus40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
0 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaikaEi saatavilla
Tyypillinen rekisteröintiaikaEi saatavilla
Vuosittainen jatkuvuus0 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-11-06 05.4868/100 · v0.15
B2 → B1 · +10 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-01-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rajallinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-10-1758/100 · v0.15
B2 → B2 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Rajallinen talousnäyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-2755/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
58/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
6.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
27.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.1.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-01-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-01-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

52 Degrees N Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.