Yritysprofiili

A&A-Investor Oy

A&A-Investor Oy:n kotipaikka on Kouvola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-05-20. Toimiala on hallinto- ja toimistopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €335,918 ja liikevoitto €47,484.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2546691-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2546691-5
Toimiala
Hallinto- ja toimistopalvelut
Kunta
Kouvola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-05-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2013-04-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: utinkatu 47, 45200, Kouvola

Tietoa yrityksestä A&A-Investor Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

A&A-Investor Oy:n sijaintipaikkakunta on Kouvola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-05-20. Toimiala on hallinto- ja toimistopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €335,918 ja liikevoitto €47,484. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €335,918 sekä tilikauden tulokseksi €28,115. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -18.6%, liikevoittoprosentti +14.1% ja omavaraisuusaste +31.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-04-30

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-18.6%
Liikevoittoprosentti14.1%
Omavaraisuusaste31.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€248Edellinen: €0
Inventory€163,454Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€106Edellinen: €26,279
Edellisten tilikausien voitto/tappio€119,477Edellinen: €77,023
Oma pääoma€150,092Edellinen: €132,577
Velat€327,051Edellinen: €117,365
Vaihtuvat vastaavat€192,173Edellinen: €52,357
Current liabilities€170,912Edellinen: €53,241
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€412,884
2024-04-30
€335,918
2025-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€77,292
2024-04-30
€47,484
2025-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€53,054
2024-04-30
€28,115
2025-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€249,942
2024-04-30
€477,143
2025-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
39/100 · Laskussa
31.5 %2024-04-30: 53.0 %
MaksuvalmiusVälttävä
32/100 · Nousussa
0.96x2024-04-30: 0.49x
Liikevoitto-%Hyvä
85/100 · Laskussa
14.1 %2024-04-30: 18.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-30
Omavaraisuusaste53.0 %31.5 %
Maksuvalmius0.49x0.96x
Liikevoitto-%18.7 %14.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2546691-5
ALV-tunnusFI25466915
EU-tunnusFIFPRO.2546691-5
KuntaKouvola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-04-23Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2013-04-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2013-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2013-05-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-05-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-19Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaA&A-Investor Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä62/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
32 verrokkia
Omavaraisuus53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu6%
Heikompi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika237 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika209 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1862/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-02 16.2862/100 · v0.14
B1 → B1 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1568/100 · v0.14
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
58/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

23 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

A&A-Investor Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.