Yritysprofiili

A&O Crew Oy

A&O Crew Oy:n kotipaikka on Tuomikylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-08-25. Toimiala on yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €288,504 ja liikevoitto €7,062.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2705649-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2705649-3
Toimiala
Yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden korjaus ja huolto
Kunta
Tuomikylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-08-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-08-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Munakunnantie 20, 60720, Tuomikylä

Tietoa yrityksestä A&O Crew Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

A&O Crew Oy:n sijaintipaikkakunta on Tuomikylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-08-25. Toimiala on yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €288,504 ja liikevoitto €7,062. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €288,504 sekä tilikauden tulokseksi €9,160. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -26.7%, liikevoittoprosentti +2.4% ja omavaraisuusaste +76.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-26.7%
Liikevoittoprosentti2.4%
Omavaraisuusaste76.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€13,731Edellinen: €15,054
Rahat ja pankkisaamiset€82,910Edellinen: €110,335
Edellisten tilikausien voitto/tappio€120,466Edellinen: €87,882
Oma pääoma€149,626Edellinen: €149,794
Velat€45,830Edellinen: €77,198
Vaihtuvat vastaavat€184,908Edellinen: €212,930
Current liabilities€45,830Edellinen: €77,198
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€393,858
2025-05-31
€288,504
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€50,504
2025-05-31
€7,062
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€41,912
2025-05-31
€9,160
2026-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€226,992
2025-05-31
€195,455
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
96/100 · Nousussa
76.5 %2025-05-31: 66.0 %
MaksuvalmiusHyvä
70/100 · Nousussa
2.11x2025-05-31: 1.62x
Liikevoitto-%Välttävä
56/100 · Laskussa
2.5 %2025-05-31: 12.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste66.0 %76.5 %
Maksuvalmius1.62x2.11x
Liikevoitto-%12.8 %2.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2705649-3
ALV-tunnusFI27056493
EU-tunnusFIFPRO.2705649-3
KuntaTuomikylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-08-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2015-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2015-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-09-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväA&O Crew Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika100 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika109 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-24 03.0772/100 · v0.14
B1 → A3 · +8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1564/100 · v0.14
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
50/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

A&O Crew Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.