Yritysprofiili

Ab N & M Nyqvist

Ab N & M Nyqvist:n kotipaikka on Hirvlax. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1997-07-09. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €24,000 ja liikevoitto €9,426.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1093969-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1093969-5
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Hirvlax
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1997-07-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1997-08-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: NYBYVÄGEN 73, 66970, Hirvlax

Tietoa yrityksestä Ab N & M Nyqvist

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ab N & M Nyqvist:n sijaintipaikkakunta on Hirvlax. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1997-07-09. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €24,000 ja liikevoitto €9,426. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €24,000 sekä tilikauden tulokseksi €7,487. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.5%, liikevoittoprosentti +39.3% ja omavaraisuusaste +67.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1.5%
Liikevoittoprosentti39.3%
Omavaraisuusaste67.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,174Edellinen: €20,126
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€6,373Edellinen: -€3,367
Oma pääoma€52,114Edellinen: €53,960
Velat€25,273Edellinen: €47,510
Vaihtuvat vastaavat€5,136Edellinen: €20,791
Current liabilities€25,273Edellinen: €47,510
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€23,651
2024-12-31
€24,000
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€7,935
2024-12-31
€9,426
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€6,327
2024-12-31
€7,487
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€101,469
2024-12-31
€77,387
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
84/100 · Nousussa
67.3 %2024-12-31: 53.2 %
MaksuvalmiusHeikko
6/100 · Laskussa
0.17x2024-12-31: 0.42x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
39.3 %2024-12-31: 33.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste53.2 %67.3 %
Maksuvalmius0.42x0.17x
Liikevoitto-%33.5 %39.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1093969-5
ALV-tunnusFI10939695
EU-tunnusFIFPRO.1093969-5
KuntaHirvlax
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1997-01-21Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1997-07-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1997-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1997-08-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2003-08-15Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväAb N & M Nyqvist
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä84/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
69 verrokkia
Omavaraisuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1784/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-16 01.2484/100 · v0.14
A3 → A2 · +10 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1474/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1474/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 29 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
83/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

22 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ab N & M Nyqvist -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.