Yritysprofiili

Affe InVest Ab

Affe InVest Ab:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-01-22. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €14,322 ja liikevoitto €17,584.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3108050-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3108050-9
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-01-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-12-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Gunni Olins väg 4, 02920, Espoo

Tietoa yrityksestä Affe InVest Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Affe InVest Ab:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-01-22. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €14,322 ja liikevoitto €17,584. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €14,322 sekä tilikauden tulokseksi €15,023. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -61.3%, liikevoittoprosentti +122.8% ja omavaraisuusaste -16.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-61.3%
Liikevoittoprosentti122.8%
Omavaraisuusaste-16.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€9,655Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€380Edellinen: €622
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€15,789Edellinen: -€17,979
Oma pääoma-€766Edellinen: -€15,789
Velat€5,552Edellinen: €37,690
Vaihtuvat vastaavat€2,828Edellinen: €4,110
Current liabilities€5,552Edellinen: €24,237
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€36,962
2024-12-31
€14,322
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€8,651
2024-12-31
€17,584
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,190
2024-12-31
€15,023
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€21,901
2024-12-31
€4,785
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-16.0 %2024-12-31: -72.1 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Nousussa
0.07x2024-12-31: 0.03x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
73.3 %2024-12-31: 23.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-72.1 %-16.0 %
Maksuvalmius0.03x0.07x
Liikevoitto-%23.4 %73.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3108050-9
EU-tunnusFIFPRO.3108050-9
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-01-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-01-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaAffe InVest Ab
Luokitus laskiB1 → B3 · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä47/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
171 verrokkia
Omavaraisuus13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Kannattavuus99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Maksuvalmius41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu4%
Heikompi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika119 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika220 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-10-03 05.5347/100 · v0.14
B1 → B3 · -19 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
53/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Affe InVest Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.