Yritysprofiili

AIMO HOLDINGS Oy

AIMO HOLDINGS Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-18. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€1,181.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3171420-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3171420-9
Toimiala
Holdingyhtiöiden toiminta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-11-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-11-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hiidentie 3, 02750, Espoo

Henkilöt ja päätöksentekijät

Mäkelä Joni AnteroVarsinainen jäsen
Mäkelä Saara-Kaisa MariaVarajäsen

Tietoa yrityksestä AIMO HOLDINGS Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

AIMO HOLDINGS Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-18. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€1,181. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €0 sekä tilikauden tulokseksi €5,331. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti +0.0% ja omavaraisuusaste +98.3%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiö harjoittaa sijoitustoimintaa ja voi tarjota strategisen ja operatiivisen johtamisen, rahoituksen, taloushallinnon sekä liikkeenjohdon konsultointipalveluita. Lisäksi yhtiö voi omistaa, hallita, myydä ja vuokrata kiinteistöjä, osakkeita, osuuksia ja arvopapereita sekä harjoittaa kaikkea muuta laillista liiketoimintaa.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti0.0%
Omavaraisuusaste98.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,606Edellinen: €27,750
Edellisten tilikausien voitto/tappio€32,025Edellinen: €32,932
Tulos ennen veroja€5,331Edellinen: €38,222
Oma pääoma€455,332Edellinen: €489,131
Velat€7,767Edellinen: €113
Vaihtuvat vastaavat€1,606Edellinen: €27,750
Current liabilities€7,767Edellinen: €113
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€0
2021-12-31
€0
2022-12-31
€0
2023-12-31
€0
2024-12-31
€0
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€1,666
2021-12-31
-€1,245
2022-12-31
-€2,008
2023-12-31
-€1,277
2024-12-31
-€1,181
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€1,752
2021-12-31
€63,755
2022-12-31
€47,920
2023-12-31
€38,223
2024-12-31
€5,331
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€463,720
2021-12-31
€480,639
2022-12-31
€490,108
2023-12-31
€489,244
2024-12-31
€463,099
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
98.3 %2024-12-31: 100.0 %
MaksuvalmiusHeikko
8/100 · Laskussa
0.25x2024-12-31: 248.00x
Liikevoitto-%Välttävä
50/100 · Vakaa
0.0 %2024-12-31: 0.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste97.8 %100.0 %100.0 %100.0 %98.3 %
Maksuvalmius0.20x0.00x0.00x248.00x0.25x
Liikevoitto-%0.0 %0.0 %0.0 %0.0 %0.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3171420-9
EU-tunnusFIFPRO.3171420-9
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-11-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-12-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Mäkelä Joni AnteroVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Mäkelä Saara-Kaisa MariaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaAIMO HOLDINGS Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
56 verrokkia
Omavaraisuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika192 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika192 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1769/100 · v0.15
B1 → B1
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
  • Maksuvalmius: Heikkenee → Vaihteleva
B1
2026-09-28 15.4269/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
80/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-12

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

AIMO HOLDINGS Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.