Yritysprofiili

AnnaS Hammas Oy

AnnaS Hammas Oy:n kotipaikka on Kouvola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-07-14. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €155,856 ja liikevoitto €28,606.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3298938-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3298938-6
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Kouvola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-07-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-07-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kauppalankatu 2 B, 45100, Kouvola

Tietoa yrityksestä AnnaS Hammas Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

AnnaS Hammas Oy:n sijaintipaikkakunta on Kouvola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-07-14. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €155,856 ja liikevoitto €28,606. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €155,856 sekä tilikauden tulokseksi €23,634. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -3.6%, liikevoittoprosentti +18.4% ja omavaraisuusaste +97.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-3.6%
Liikevoittoprosentti18.4%
Omavaraisuusaste97.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€15,000Edellinen: €15,000
Rahat ja pankkisaamiset€50,955Edellinen: €28,254
Edellisten tilikausien voitto/tappio€72,907Edellinen: €57,201
Oma pääoma€96,541Edellinen: €79,207
Velat€2,514Edellinen: €5,115
Vaihtuvat vastaavat€59,183Edellinen: €44,450
Current liabilities€2,514Edellinen: €5,115
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€161,698
2024-12-31
€155,856
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€27,203
2024-12-31
€28,606
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€22,006
2024-12-31
€23,634
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€84,322
2024-12-31
€99,055
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
97.5 %2024-12-31: 93.9 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
20.27x2024-12-31: 5.52x
Liikevoitto-%Hyvä
92/100 · Nousussa
16.7 %2024-12-31: 15.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste93.9 %97.5 %
Maksuvalmius5.52x20.27x
Liikevoitto-%15.4 %16.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3298938-6
EU-tunnusFIFPRO.3298938-6
KuntaKouvola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-07-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-07-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-07-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväAnnaS Hammas Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä84/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
280 verrokkia
Omavaraisuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika85 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika88 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-04 15.0984/100 · v0.14
B1 → A2 · +21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

AnnaS Hammas Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.