Yritysprofiili

Anro Oy

Anro Oy:n kotipaikka on Hattula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1987-10-21. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €68,468 ja liikevoitto -€209,014.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0658432-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0658432-6
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Hattula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1987-10-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1987-05-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tanhuanpääntie 11, 13880, Hattula

Tietoa yrityksestä Anro Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Anro Oy:n sijaintipaikkakunta on Hattula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1987-10-21. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €68,468 ja liikevoitto -€209,014. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €68,468 sekä tilikauden tulokseksi -€53,966. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -11.7%, liikevoittoprosentti -305.3% ja omavaraisuusaste +92.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-11.7%
Liikevoittoprosentti-305.3%
Omavaraisuusaste92.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€39,620Edellinen: €51,470
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,357,723Edellinen: €2,326,511
Oma pääoma€2,312,007Edellinen: €2,365,973
Velat€177,627Edellinen: €171,328
Vaihtuvat vastaavat€60,951Edellinen: €69,192
Current liabilities€177,627Edellinen: €171,328
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€74,035
2024-06-30
€77,533
2025-06-30
€68,468
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€5,703
2024-06-30
-€2,934
2025-06-30
-€209,014
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€329,956
2024-06-30
€31,212
2025-06-30
-€53,966
2026-06-30
Varat -kehitys3 kautta
€2,713,294
2024-06-30
€2,537,301
2025-06-30
€2,489,634
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
92.9 %2025-06-30: 93.3 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Laskussa
0.22x2025-06-30: 0.30x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-305.3 %2025-06-30: -3.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste91.6 %93.3 %92.9 %
Maksuvalmius2.08x0.30x0.22x
Liikevoitto-%7.7 %-3.8 %-305.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0658432-6
EU-tunnusFIFPRO.0658432-6
KuntaHattula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1987-05-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1987-10-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaAnro Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä62/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
178 verrokkia
Omavaraisuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika124 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-11-0562/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-11-02 06.2062/100 · v0.15
A3 → B1 · -8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
A3
2026-10-1770/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-19 08.4870/100 · v0.14
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 39 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
74/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
31.10.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.6.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-31

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Anro Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.