Yritysprofiili

Antonin Kala Oy

Antonin Kala Oy:n kotipaikka on Virolahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-10. Toimiala on kalanviljely meressä. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €29,413 ja liikevoitto €54,244.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3447437-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3447437-8
Toimiala
Kalanviljely meressä
Kunta
Virolahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-05-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-05-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ruonaantie 40, 49900, Virolahti

Tietoa yrityksestä Antonin Kala Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Antonin Kala Oy:n sijaintipaikkakunta on Virolahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-05-10. Toimiala on kalanviljely meressä. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €29,413 ja liikevoitto €54,244. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €29,413 sekä tilikauden tulokseksi €46,249. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +21.3%, liikevoittoprosentti +184.4% ja omavaraisuusaste +1.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys21.3%
Liikevoittoprosentti184.4%
Omavaraisuusaste1.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€152,000Edellinen: €81,983
Rahat ja pankkisaamiset€40Edellinen: €13,524
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€73,231Edellinen: €0
Oma pääoma€2,643Edellinen: -€43,606
Velat€155,298Edellinen: €156,928
Vaihtuvat vastaavat€157,941Edellinen: €113,322
Current liabilities€14,051Edellinen: €29,071
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€24,252
2024-12-31
€29,413
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€65,686
2024-12-31
€54,244
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€73,231
2024-12-31
€46,249
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€113,322
2024-12-31
€157,941
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
2/100 · Nousussa
1.7 %2024-12-31: -38.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
10.82x2024-12-31: 3.29x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
184.4 %2024-12-31: -270.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-38.5 %1.7 %
Maksuvalmius3.29x10.82x
Liikevoitto-%-270.9 %184.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3447437-8
ALV-tunnusFI34474378
EU-tunnusFIFPRO.3447437-8
KuntaVirolahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-05-07Alkutuottajana ja/tai kuvataiteilijana arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-05-07Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-05-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-05-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-05-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväAntonin Kala Oy
Luokitus nousiB3 → B2 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
378 verrokkia
Omavaraisuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika197 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika159 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-24 22.5857/100 · v0.14
B3 → B2 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1545/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
35/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Antonin Kala Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.