Yritysprofiili

Antun Putki Oy

Antun Putki Oy:n kotipaikka on Lohiluoma. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-11-10. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €934,624 ja liikevoitto €131,586.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2653002-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2653002-6
Toimiala
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Kunta
Lohiluoma
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-11-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-11-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kylätie 475, 61370, Lohiluoma

Verkkosivu: https://www.antunputki.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Antun Putki Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Antun Putki Oy:n sijaintipaikkakunta on Lohiluoma. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-11-10. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €934,624 ja liikevoitto €131,586. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €934,624 sekä tilikauden tulokseksi €106,650. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +8.3%, liikevoittoprosentti +14.1% ja omavaraisuusaste +84.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys8.3%
Liikevoittoprosentti14.1%
Omavaraisuusaste84.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €4,740
Inventory€42,152Edellinen: €54,636
Rahat ja pankkisaamiset€65,179Edellinen: €113,917
Edellisten tilikausien voitto/tappio€572,029Edellinen: €528,697
Oma pääoma€681,179Edellinen: €624,429
Velat€124,135Edellinen: €135,068
Vaihtuvat vastaavat€299,882Edellinen: €335,178
Current liabilities€124,135Edellinen: €133,987
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€863,195
2024-12-31
€934,624
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€107,073
2024-12-31
€131,586
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€93,232
2024-12-31
€106,650
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€759,496
2024-12-31
€805,314
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
84.6 %2024-12-31: 82.2 %
MaksuvalmiusVälttävä
29/100 · Laskussa
0.86x2024-12-31: 1.26x
Liikevoitto-%Hyvä
85/100 · Nousussa
14.1 %2024-12-31: 12.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste82.2 %84.6 %
Maksuvalmius1.26x0.86x
Liikevoitto-%12.3 %14.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2653002-6
ALV-tunnusFI26530026
EU-tunnusFIFPRO.2653002-6
KuntaLohiluoma
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-11-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2014-11-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2014-11-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2014-11-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2014-11-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-11-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväAntun Putki Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika161 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika161 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-26 04.5476/100 · v0.14
B1 → A3 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1561/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Antun Putki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.