Yritysprofiili

Armidal Oy

Armidal Oy:n kotipaikka on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-12-31. Toimiala on pääkonttorien toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €434,702 ja liikevoitto €156,810.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2854474-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2854474-7
Toimiala
Pääkonttorien toiminta
Kunta
Oulu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-12-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-09-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kansankatu 53, 90100, Oulu

Tietoa yrityksestä Armidal Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Armidal Oy:n sijaintipaikkakunta on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-12-31. Toimiala on pääkonttorien toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €434,702 ja liikevoitto €156,810. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €434,702 sekä tilikauden tulokseksi €43,281. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -16.9%, liikevoittoprosentti +36.1% ja omavaraisuusaste +42.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-16.9%
Liikevoittoprosentti36.1%
Omavaraisuusaste42.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€16,919Edellinen: €49,390
Edellisten tilikausien voitto/tappio€651,739Edellinen: €505,987
Oma pääoma€1,742,903Edellinen: €1,588,370
Velat€2,384,354Edellinen: €2,665,722
Vaihtuvat vastaavat€20,817Edellinen: €77,704
Current liabilities€151,854Edellinen: €2,589,218
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€523,052
2023-12-31
€434,702
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€270,766
2023-12-31
€156,810
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€145,752
2023-12-31
€43,281
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€4,254,092
2023-12-31
€4,127,257
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
53/100 · Nousussa
42.2 %2023-12-31: 37.3 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Nousussa
0.11x2023-12-31: 0.02x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
36.1 %2023-12-31: 51.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste37.3 %42.2 %
Maksuvalmius0.02x0.11x
Liikevoitto-%51.8 %36.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2854474-7
ALV-tunnusFI28544747
EU-tunnusFIFPRO.2854474-7
KuntaOulu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-12-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-01-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-01-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväArmidal Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
151 verrokkia
Omavaraisuus40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika245 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika184 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-20 10.2171/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1462/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1462/100 · v0.13
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1358/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
59/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-18.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Armidal Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.