Yritysprofiili

Arvi Siili Oy

Arvi Siili Oy:n kotipaikka on Kristiinankaupunki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1981-11-26. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €945,710 ja liikevoitto €38,896.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0502565-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0502565-3
Toimiala
Tieliikenteen tavarankuljetus
Kunta
Kristiinankaupunki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1981-11-26
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1983-03-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: PIHLAJATIE 2-4, 64100, Kristiinankaupunki

Tietoa yrityksestä Arvi Siili Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Arvi Siili Oy:n sijaintipaikkakunta on Kristiinankaupunki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1981-11-26. Toimiala on tieliikenteen tavarankuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €945,710 ja liikevoitto €38,896. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €945,710 sekä tilikauden tulokseksi €116,675. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +26.9%, liikevoittoprosentti +4.1% ja omavaraisuusaste +61.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys26.9%
Liikevoittoprosentti4.1%
Omavaraisuusaste61.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€0Edellinen: €36,614
Rahat ja pankkisaamiset€203,322Edellinen: €46,390
Edellisten tilikausien voitto/tappio€383,120Edellinen: €329,530
Oma pääoma€502,295Edellinen: €385,620
Velat€313,016Edellinen: €299,711
Vaihtuvat vastaavat€619,520Edellinen: €439,477
Current liabilities€250,225Edellinen: €188,407
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€745,381
2025-02-28
€945,710
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€129,286
2025-02-28
€38,896
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€53,590
2025-02-28
€116,675
2026-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€685,331
2025-02-28
€815,311
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
77/100 · Nousussa
61.6 %2025-02-28: 56.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
27/100 · Nousussa
0.81x2025-02-28: 0.44x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
60/100 · Nousussa
4.1 %2025-02-28: -17.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste56.3 %61.6 %
Maksuvalmius0.44x0.81x
Liikevoitto-%-17.4 %4.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0502565-3
ALV-tunnusFI05025653
EU-tunnusFIFPRO.0502565-3
KuntaKristiinankaupunki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1981-11-26Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1983-03-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1983-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
1994-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväArvi Siili Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
269 verrokkia
Omavaraisuus57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Maksuvalmius55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika116 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika126 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-04 14.4875/100 · v0.14
B1 → A3 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
32/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 44 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
82/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-06-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-04.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Arvi Siili Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.