Yritysprofiili

Asemakivi Oy

Asemakivi Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-03-10. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €1,268,546 ja liikevoitto €191,774.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2252018-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2252018-9
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2009-03-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2009-02-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vaaralantie 30, 01230, Vantaa

Tietoa yrityksestä Asemakivi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Asemakivi Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-03-10. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €1,268,546 ja liikevoitto €191,774. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,268,546 sekä tilikauden tulokseksi €136,315. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +4.8%, liikevoittoprosentti +15.1% ja omavaraisuusaste +72.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys4.8%
Liikevoittoprosentti15.1%
Omavaraisuusaste72.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€56,435Edellinen: €150,224
Rahat ja pankkisaamiset€221,381Edellinen: €191,433
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,691,741Edellinen: €1,570,527
Oma pääoma€1,830,556Edellinen: €1,841,241
Velat€707,277Edellinen: €616,520
Vaihtuvat vastaavat€437,096Edellinen: €451,706
Current liabilities€233,753Edellinen: €184,520
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€1,209,936
2024-11-30
€1,268,546
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€338,514
2024-11-30
€191,774
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€268,213
2024-11-30
€136,315
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€2,457,760
2024-11-30
€2,537,833
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
90/100 · Laskussa
72.1 %2024-11-30: 74.9 %
MaksuvalmiusVälttävä
32/100 · Laskussa
0.95x2024-11-30: 1.04x
Liikevoitto-%Hyvä
86/100 · Laskussa
14.5 %2024-11-30: 24.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste74.9 %72.1 %
Maksuvalmius1.04x0.95x
Liikevoitto-%24.9 %14.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2252018-9
ALV-tunnusFI22520189
EU-tunnusFIFPRO.2252018-9
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2009-02-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2009-02-13Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2009-02-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2009-03-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2015-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväAsemakivi Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä74/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
382 verrokkia
Omavaraisuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika186 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika162 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-05 09.5674/100 · v0.14
B1 → A3 · +14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 17 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
87/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

21 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-06-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Asemakivi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.