Yritysprofiili

AsennusvarmA Oy

AsennusvarmA Oy:n kotipaikka on Pirkkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-13. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €29,139 ja liikevoitto €20,572.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3170391-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3170391-3
Toimiala
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Kunta
Pirkkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-11-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-11-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pakkalantie 14 A, 33950, Pirkkala

Puhelin: +3584578319016Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.asennusvarma.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/asennusvarmaLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Kuosa Mikael RistonpoikaToimitusjohtaja

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä AsennusvarmA Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

AsennusvarmA Oy:n sijaintipaikkakunta on Pirkkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-13. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €29,139 ja liikevoitto €20,572. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €29,139 sekä tilikauden tulokseksi €16,060. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -43.5%, liikevoittoprosentti +70.6% ja omavaraisuusaste +88.6%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Astian- ja pyykinpesukoneiden ja muiden kodinkoneiden asennus sekä asunto- ja muu sijoittaminen.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-43.5%
Liikevoittoprosentti70.6%
Omavaraisuusaste88.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €815
Rahat ja pankkisaamiset€38,932Edellinen: €18,284
Edellisten tilikausien voitto/tappio€19,334Edellinen: €5,187
Tulos ennen veroja€20,596Edellinen: €19,314
Oma pääoma€35,394Edellinen: €21,015
Velat€4,560Edellinen: €3,396
Vaihtuvat vastaavat€38,932Edellinen: €23,049
Current liabilities€4,560Edellinen: €3,396
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€27,554
2021-12-31
€44,603
2022-12-31
€48,244
2023-12-31
€51,622
2024-12-31
€29,139
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€16,069
2021-12-31
€17,287
2022-12-31
-€8,798
2023-12-31
€19,427
2024-12-31
€20,572
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€12,854
2021-12-31
€13,764
2022-12-31
€13,764
2023-12-31
-€9,216
2024-12-31
€16,060
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€17,936
2021-12-31
€32,556
2022-12-31
€17,794
2023-12-31
€24,411
2024-12-31
€39,954
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
88.6 %2024-12-31: 86.1 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
8.54x2024-12-31: 5.38x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
70.6 %2024-12-31: 37.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste71.7 %81.8 %85.8 %86.1 %88.6 %
Maksuvalmius----8.54x
Liikevoitto-%58.3 %38.8 %-18.2 %37.0 %70.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3170391-3
ALV-tunnusFI31703913
EU-tunnusFIFPRO.3170391-3
KuntaPirkkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-11-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-11-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-11-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-11-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Kuosa Mikael RistonpoikaToimitusjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Kuosa Mikael RistonpoikaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Välimäki Veikko NestoriVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväAsennusvarmA Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä73/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
48 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu17%
Heikompi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika134 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1773/100 · v0.15
A3 → A3 · -5 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Heikkenee
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
A3
2026-09-28 18.1978/100 · v0.14
B2 → A3 · +27 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1551/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1453/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

AsennusvarmA Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.