Yritysprofiili

AT-Air Oy

AT-Air Oy:n kotipaikka on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-04-04. Toimiala on muu muualla luokittelematon uusien tavaroiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €549,098 ja liikevoitto €43,510.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2611686-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2611686-1
Toimiala
Muu muualla luokittelematon uusien tavaroiden vähittäiskauppa
Kunta
Kotka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-04-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-03-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Työmiehenkatu 5, 48100, Kotka

Tietoa yrityksestä AT-Air Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

AT-Air Oy:n sijaintipaikkakunta on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-04-04. Toimiala on muu muualla luokittelematon uusien tavaroiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €549,098 ja liikevoitto €43,510. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €549,098 sekä tilikauden tulokseksi €5,687. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +27.3%, liikevoittoprosentti +7.9% ja omavaraisuusaste +23.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys27.3%
Liikevoittoprosentti7.9%
Omavaraisuusaste23.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€7,853Edellinen: €0
Inventory€194,884Edellinen: €97,866
Rahat ja pankkisaamiset€2,172Edellinen: €8,844
Advances received€3,156Edellinen: €3,156
Edellisten tilikausien voitto/tappio€89,158Edellinen: €76,645
Oma pääoma€97,345Edellinen: €99,658
Velat€313,372Edellinen: €235,974
Vaihtuvat vastaavat€357,448Edellinen: €263,899
Current liabilities€198,475Edellinen: €148,407
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€431,193
2024-12-31
€549,098
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€53,821
2024-12-31
€43,510
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€20,513
2024-12-31
€5,687
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€335,632
2024-12-31
€410,718
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Laskussa
23.9 %2024-12-31: 30.0 %
MaksuvalmiusVälttävä
33/100 · Nousussa
0.99x2024-12-31: 0.72x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
70/100 · Laskussa
7.8 %2024-12-31: 12.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste30.0 %23.9 %
Maksuvalmius0.72x0.99x
Liikevoitto-%12.5 %7.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2611686-1
ALV-tunnusFI26116861
EU-tunnusFIFPRO.2611686-1
KuntaKotka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-03-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2014-03-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2014-04-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2014-04-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaAT-Air Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä60/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
148 verrokkia
Omavaraisuus25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Kannattavuus58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika174 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika171 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-18 10.3160/100 · v0.14
B1 → B1 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1463/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1463/100 · v0.13
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

24 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-08.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

AT-Air Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.