Yritysprofiili

Baaris Oy

Baaris Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-06-08. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €57,772 ja liikevoitto €9,454.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2835623-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2835623-6
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-06-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-05-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hatanpään valtatie 1 L 80, 33100, Tampere

Verkkosivu: https://juhlatilattampere.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Baaris Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Baaris Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-06-08. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €57,772 ja liikevoitto €9,454. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €57,772 sekä tilikauden tulokseksi €6,509. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -8.9%, liikevoittoprosentti +16.4% ja omavaraisuusaste +27.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-8.9%
Liikevoittoprosentti16.4%
Omavaraisuusaste27.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€638Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€13,662Edellinen: €7,890
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€3,253Edellinen: -€5,393
Oma pääoma€5,756Edellinen: -€753
Velat€15,110Edellinen: €22,702
Vaihtuvat vastaavat€19,606Edellinen: €20,437
Current liabilities€7,816Edellinen: €11,225
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€63,417
2025-03-31
€57,772
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,503
2025-03-31
€9,454
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,140
2025-03-31
€6,509
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€21,949
2025-03-31
€20,865
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
34/100 · Nousussa
27.6 %2025-03-31: -3.4 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
58/100 · Nousussa
1.75x2025-03-31: 0.70x
Liikevoitto-%Hyvä
90/100 · Nousussa
16.2 %2025-03-31: 7.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste-3.4 %27.6 %
Maksuvalmius0.70x1.75x
Liikevoitto-%7.1 %16.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2835623-6
ALV-tunnusFI28356236
EU-tunnusFIFPRO.2835623-6
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-06-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-06-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-01-08Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-01-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväBaaris Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
31 verrokkia
Omavaraisuus32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Kannattavuus68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Maksuvalmius77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika150 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-24 23.5476/100 · v0.14
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Baaris Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.