Yritysprofiili

Bahardent Ab

Bahardent Ab:n kotipaikka on Pietarsaari. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-19. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €185,384 ja liikevoitto €16,538.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3362278-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3362278-9
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Pietarsaari
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-05-19
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kvarnbacksgatan 7 A 4, 68600, Pietarsaari

Tietoa yrityksestä Bahardent Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Bahardent Ab:n sijaintipaikkakunta on Pietarsaari. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-19. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €185,384 ja liikevoitto €16,538. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €185,384 sekä tilikauden tulokseksi €13,114. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +31.7%, liikevoittoprosentti +8.9% ja omavaraisuusaste +90.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys31.7%
Liikevoittoprosentti8.9%
Omavaraisuusaste90.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€485Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€16,054Edellinen: €22,201
Edellisten tilikausien voitto/tappio€33,208Edellinen: €22,733
Oma pääoma€46,322Edellinen: €36,096
Velat€4,718Edellinen: €2,891
Vaihtuvat vastaavat€43,488Edellinen: €35,334
Current liabilities€4,718Edellinen: €2,891
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€52,922
2023-12-31
€140,713
2024-12-31
€185,384
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€30,923
2023-12-31
€16,777
2024-12-31
€16,538
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€24,710
2023-12-31
€13,363
2024-12-31
€13,114
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€28,385
2023-12-31
€38,987
2024-12-31
€51,039
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
90.8 %2024-12-31: 92.6 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.51x2024-12-31: 7.68x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
72/100 · Laskussa
8.9 %2024-12-31: 11.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste87.0 %92.6 %90.8 %
Maksuvalmius3.50x7.68x3.51x
Liikevoitto-%58.4 %11.9 %8.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3362278-9
EU-tunnusFIFPRO.3362278-9
KuntaPietarsaari
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-05-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-05-19Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväBahardent Ab
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä84/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
161 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Maksuvalmius87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika92 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika108 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-22 09.4184/100 · v0.14
B1 → A2 · +23 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1461/100 · v0.14
B2 → B1 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
45/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Bahardent Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.