Yritysprofiili

Board Members Oy

Board Members Oy:n kotipaikka on Kiuruvesi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-07-20. Toimiala on urheiluvälineiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €416 ja liikevoitto -€2,247.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2841275-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2841275-2
Toimiala
Urheiluvälineiden valmistus
Kunta
Kiuruvesi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-07-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-06-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Postiosoite: PL 33, 74701, Kiuruvesi

Verkkosivu: https://www.jallaboard.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Board Members Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Board Members Oy:n sijaintipaikkakunta on Kiuruvesi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-07-20. Toimiala on urheiluvälineiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €416 ja liikevoitto -€2,247. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €416 sekä tilikauden tulokseksi -€2,247. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti -539.5% ja omavaraisuusaste -610.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2022-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti-539.5%
Omavaraisuusaste-610.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€153Edellinen: €130
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€2,994Edellinen: -€270
Oma pääoma-€1,141Edellinen: -€294
Velat€1,328Edellinen: €499
Vaihtuvat vastaavat€187Edellinen: €204
Current liabilities€1,328Edellinen: €499
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€1,776
2020-12-31
€0
2021-12-31
€416
2022-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€1,101
2020-12-31
-€2,725
2021-12-31
-€2,247
2022-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€1,111
2020-12-31
-€2,725
2021-12-31
-€2,247
2022-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€2,893
2020-12-31
€204
2021-12-31
€187
2022-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-610.0 %2021-12-31: -143.9 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.12x2021-12-31: 0.26x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-539.5 %2020-12-31: -16.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-12-312021-12-312022-12-31
Omavaraisuusaste84.0 %-143.9 %-610.0 %
Maksuvalmius6.08x0.26x0.12x
Liikevoitto-%-16.3 %--539.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2841275-2
ALV-tunnusFI28412752
EU-tunnusFIFPRO.2841275-2
KuntaKiuruvesi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-06-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-06-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-07-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-07-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiBoard Members Oy
Luokitus laskiB1 → C · uusi analyysi 2026-09-27
Mallin pistemäärä33/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusHeikkenee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-09-27 04.3133/100 · v0.14
B1 → C · -29 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2022-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-27
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
69/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
27.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2022-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-17.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Board Members Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.