Yritysprofiili

Bonus Works Oy

Bonus Works Oy:n kotipaikka on Orivesi As. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-21. Toimiala on leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €225,484 ja liikevoitto €36,963.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3433476-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3433476-2
Toimiala
Leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet
Kunta
Orivesi As
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-03-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-03-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Säynäniementie 100, 35100, Orivesi As

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.bonusworks.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Luomanperä Kari VilhelmVarsinainen jäsen
Suikkanen Eija LiisaVarajäsen

Tietoa yrityksestä Bonus Works Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Bonus Works Oy:n sijaintipaikkakunta on Orivesi As. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-21. Toimiala on leirintä- ja matkailuajoneuvoalueet. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €225,484 ja liikevoitto €36,963. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €225,484 sekä tilikauden tulokseksi €25,742. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +391.7%, liikevoittoprosentti +16.4% ja omavaraisuusaste +14.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys391.7%
Liikevoittoprosentti16.4%
Omavaraisuusaste14.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,974Edellinen: €3,679
Rahat ja pankkisaamiset€118,234Edellinen: €36,349
Advances received€30,478Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€5,127Edellinen: €0
Oma pääoma€20,615Edellinen: -€5,127
Velat€123,445Edellinen: €49,214
Vaihtuvat vastaavat€143,430Edellinen: €36,903
Current liabilities€92,407Edellinen: €13,960
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€45,857
2025-06-30
€225,484
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€5,106
2025-06-30
€36,963
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€5,127
2025-06-30
€25,742
2026-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€44,087
2025-06-30
€144,060
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteVälttävä
23/100 · Nousussa
18.1 %2025-06-30: -11.6 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
43/100 · Laskussa
1.28x2025-06-30: 2.60x
Liikevoitto-%Hyvä
90/100 · Nousussa
16.1 %2025-06-30: -10.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste-11.6 %18.1 %
Maksuvalmius-1.28x
Liikevoitto-%-10.3 %16.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3433476-2
ALV-tunnusFI34334762
EU-tunnusFIFPRO.3433476-2
KuntaOrivesi As
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-03-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-03-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-03-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2025-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Luomanperä Kari VilhelmVarsinainen jäsenLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Suikkanen Eija LiisaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaBonus Works Oy
Luokitus nousiD → B1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
2060 verrokkia
Omavaraisuus25%
Heikompi kuin 75 % verrokeista
Kannattavuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Maksuvalmius72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika95 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika95 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
B1
2026-10-17 11.0361/100 · v0.14
D → B1 · +42 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
D
2026-09-2019/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
40/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
40/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.6.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-12.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Bonus Works Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.