Yritysprofiili

Cabin Dreams Oy

Cabin Dreams Oy:n kotipaikka on Kalajoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-03-04. Toimiala on muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €557,679 ja liikevoitto €1,683.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3190900-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3190900-6
Toimiala
Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Kunta
Kalajoki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-03-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-02-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tuomipakkaintie 9, 85100, Kalajoki

Postiosoite: Näsiätie 2-4 A, 01300, Vantaa

Verkkosivu: https://www.varaamokki.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Cabin Dreams Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Cabin Dreams Oy:n sijaintipaikkakunta on Kalajoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-03-04. Toimiala on muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €557,679 ja liikevoitto €1,683. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €557,679 sekä tilikauden tulokseksi €872. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +81.4%, liikevoittoprosentti +0.3% ja omavaraisuusaste +7.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys81.4%
Liikevoittoprosentti0.3%
Omavaraisuusaste7.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€6,775Edellinen: €400
Rahat ja pankkisaamiset€3,217Edellinen: €207,279
Advances received€0Edellinen: €88,555
Edellisten tilikausien voitto/tappio€901Edellinen: -€688
Oma pääoma€11,773Edellinen: €10,901
Velat€151,171Edellinen: €215,952
Vaihtuvat vastaavat€162,943Edellinen: €226,853
Current liabilities€151,171Edellinen: €215,952
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€11,553
2021-12-31
€557,679
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€5,453
2021-12-31
€1,683
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€5,571
2021-12-31
€872
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€13,443
2021-12-31
€162,943
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
9/100 · Laskussa
7.2 %2021-12-31: 42.4 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Laskussa
0.02x2021-12-31: 1.45x
Liikevoitto-%Välttävä
51/100 · Nousussa
0.3 %2021-12-31: -41.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste42.4 %7.2 %
Maksuvalmius1.45x0.02x
Liikevoitto-%-41.3 %0.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3190900-6
ALV-tunnusFI31909006
EU-tunnusFIFPRO.3190900-6
KuntaKalajoki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-03-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-03-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväCabin Dreams Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä54/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
723 verrokkia
Omavaraisuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika245 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika230 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-17 01.5754/100 · v0.14
B1 → B2 · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1463/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1463/100 · v0.13
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1360/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
82/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Cabin Dreams Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.