Yritysprofiili

Caira Oy

Caira Oy:n kotipaikka on Kirkkonummi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-01-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlaisten tuotteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €4,412 ja liikevoitto €3,197.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2960906-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2960906-3
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlaisten tuotteiden valmistus
Kunta
Kirkkonummi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-01-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-12-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Länsilenkki 5, 02400, Kirkkonummi

Verkkosivu: http://caira.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Caira Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Caira Oy:n sijaintipaikkakunta on Kirkkonummi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-01-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlaisten tuotteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €4,412 ja liikevoitto €3,197. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €4,412 sekä tilikauden tulokseksi €3,199. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +67.7%, liikevoittoprosentti +72.5% ja omavaraisuusaste -11.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys67.7%
Liikevoittoprosentti72.5%
Omavaraisuusaste-11.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€4,040Edellinen: €343
Rahat ja pankkisaamiset€786Edellinen: €735
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€4,159Edellinen: -€1,180
Oma pääoma-€719Edellinen: -€3,919
Velat€7,224Edellinen: €5,295
Vaihtuvat vastaavat€6,457Edellinen: €1,280
Current liabilities€7,224Edellinen: €5,295
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,631
2024-12-31
€4,412
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€2,979
2024-12-31
€3,197
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€2,979
2024-12-31
€3,199
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,376
2024-12-31
€6,505
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-11.1 %2024-12-31: -284.8 %
MaksuvalmiusVälttävä
22/100 · Nousussa
0.67x2024-12-31: 0.20x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
72.5 %2024-12-31: -113.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-284.8 %-11.1 %
Maksuvalmius0.20x0.67x
Liikevoitto-%-113.2 %72.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2960906-3
ALV-tunnusFI29609063
EU-tunnusFIFPRO.2960906-3
KuntaKirkkonummi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-12-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-01-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-01-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväCaira Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
299 verrokkia
Omavaraisuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika199 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika142 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-26 17.4350/100 · v0.14
B2 → B2 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1556/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
60/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Caira Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.