Yritysprofiili

CapeField Armory Oy

CapeField Armory Oy:n kotipaikka on Vartiala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-12-22. Toimiala on aseiden ja ammusten valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €42,516 ja liikevoitto €5,675.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3332531-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3332531-1
Toimiala
Aseiden ja ammusten valmistus
Kunta
Vartiala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-12-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-12-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kivisalmentie 195, 71150, Vartiala

Tietoa yrityksestä CapeField Armory Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

CapeField Armory Oy:n sijaintipaikkakunta on Vartiala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-12-22. Toimiala on aseiden ja ammusten valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €42,516 ja liikevoitto €5,675. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €42,516 sekä tilikauden tulokseksi €161. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +65.5%, liikevoittoprosentti +13.3% ja omavaraisuusaste +2.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys65.5%
Liikevoittoprosentti13.3%
Omavaraisuusaste2.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €7,700
Inventory€11,468Edellinen: €9,373
Rahat ja pankkisaamiset€2,334Edellinen: €2,434
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,351Edellinen: €1,215
Oma pääoma€1,512Edellinen: €1,351
Velat€68,020Edellinen: €72,898
Vaihtuvat vastaavat€14,272Edellinen: €13,177
Current liabilities€39,275Edellinen: €21,654
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€25,726
2024-12-31
€42,516
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€7,442
2024-12-31
€5,675
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€172
2024-12-31
€161
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€74,284
2024-12-31
€69,532
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
3/100 · Nousussa
2.2 %2024-12-31: 1.9 %
MaksuvalmiusHeikko
12/100 · Laskussa
0.35x2024-12-31: 0.55x
Liikevoitto-%Hyvä
83/100 · Laskussa
13.3 %2024-12-31: 22.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste1.9 %2.2 %
Maksuvalmius0.55x0.35x
Liikevoitto-%22.3 %13.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3332531-1
ALV-tunnusFI33325311
EU-tunnusFIFPRO.3332531-1
KuntaVartiala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-12-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-12-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaCapeField Armory Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä47/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
295 verrokkia
Omavaraisuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika176 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-22 16.4047/100 · v0.14
B3 → B3 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1444/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1351/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
41/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
41/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

CapeField Armory Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.