Yritysprofiili

Cardioderma Oy

Cardioderma Oy:n kotipaikka on Kokkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-11-23. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €229,850 ja liikevoitto €89,611.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2512010-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2512010-5
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Kokkola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-11-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-11-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Oksatie 1, 67400, Kokkola

Tietoa yrityksestä Cardioderma Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Cardioderma Oy:n sijaintipaikkakunta on Kokkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-11-23. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €229,850 ja liikevoitto €89,611. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €229,850 sekä tilikauden tulokseksi €71,265. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -10.0%, liikevoittoprosentti +39.0% ja omavaraisuusaste +98.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty4
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-10.0%
Liikevoittoprosentti39.0%
Omavaraisuusaste98.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€58,701Edellinen: €52,816
Rahat ja pankkisaamiset€131,458Edellinen: €130,048
Edellisten tilikausien voitto/tappio€589,725Edellinen: €543,296
Oma pääoma€663,490Edellinen: €639,316
Velat€13,266Edellinen: €14,541
Vaihtuvat vastaavat€155,303Edellinen: €155,016
Current liabilities€9,533Edellinen: €10,058
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€208,240
2023-04-30
€237,469
2024-04-30
€255,487
2025-04-30
€229,850
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
€143,887
2023-04-30
€111,009
2024-04-30
€117,106
2025-04-30
€89,611
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€114,981
2023-04-30
€88,766
2024-04-30
€93,520
2025-04-30
€71,265
2026-04-30
Varat -kehitys4 kautta
€547,245
2023-04-30
€596,828
2024-04-30
€653,857
2025-04-30
€676,756
2026-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
98.0 %2025-04-30: 97.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
13.79x2025-04-30: 12.93x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
31.1 %2025-04-30: 38.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-04-302024-04-302025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste97.9 %98.6 %97.8 %98.0 %
Maksuvalmius9.11x10.46x12.93x13.79x
Liikevoitto-%57.6 %37.7 %38.0 %31.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2512010-5
EU-tunnusFIFPRO.2512010-5
KuntaKokkola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-11-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-11-29Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2013-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2013-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväCardioderma Oy
Luokitus laskiA1 → A2 · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä87/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
37 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus51%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika147 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika148 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A2
2026-11-03 11.2987/100 · v0.15
A1 → A2 · -5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
A1
2026-10-1792/100 · v0.15
A1 → A1
A1
2026-09-17 12.0792/100 · v0.14
A3 → A1 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1475/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
24.9.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-04-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Cardioderma Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.