Yritysprofiili

Cave Oy

Cave Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-03-05. Toimiala on liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €124,828 ja liikevoitto €14,736.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2176060-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2176060-7
Toimiala
Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2008-03-05
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2008-02-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mekaanikonkatu 15 A, 00880, Helsinki

Verkkosivu: https://www.padadise.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Cave Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Cave Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-03-05. Toimiala on liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €124,828 ja liikevoitto €14,736. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €124,828 sekä tilikauden tulokseksi €15,441. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +8.2%, liikevoittoprosentti +11.8% ja omavaraisuusaste +86.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty5
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys8.2%
Liikevoittoprosentti11.8%
Omavaraisuusaste86.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€8,422Edellinen: €3,604
Edellisten tilikausien voitto/tappio€208,774Edellinen: €205,832
Oma pääoma€226,715Edellinen: €229,274
Velat€34,543Edellinen: €10,368
Vaihtuvat vastaavat€22,183Edellinen: €16,490
Current liabilities€34,543Edellinen: €10,368
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€83,762
2021-12-31
€137,807
2022-12-31
€98,481
2023-12-31
€115,325
2024-12-31
€124,828
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€2,109
2021-12-31
€37,965
2022-12-31
-€17,357
2023-12-31
€19,738
2024-12-31
€14,736
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€1,467
2021-12-31
€31,459
2022-12-31
-€9,492
2023-12-31
€20,942
2024-12-31
€15,441
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€233,887
2021-12-31
€277,406
2022-12-31
€246,147
2023-12-31
€239,643
2024-12-31
€261,258
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
86.8 %2024-12-31: 95.7 %
MaksuvalmiusHeikko
8/100 · Laskussa
0.24x2024-12-31: 0.35x
Liikevoitto-%Hyvä
80/100 · Laskussa
11.8 %2024-12-31: 17.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste95.1 %85.0 %92.0 %95.7 %86.8 %
Maksuvalmius1.38x1.41x2.03x0.35x0.24x
Liikevoitto-%2.5 %27.6 %-17.6 %17.1 %11.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2176060-7
ALV-tunnusFI21760607
EU-tunnusFIFPRO.2176060-7
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2008-02-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2008-03-05Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2010-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2015-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväCave Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-11-06
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
31 verrokkia
Omavaraisuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Kannattavuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Maksuvalmius58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika280 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika151 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A3
2026-11-0679/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-11-02 11.2779/100 · v0.15
A2 → A3 · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
A2
2026-10-1883/100 · v0.15
A2 → A2 · +1 pistettä
A2
2026-10-03 23.5282/100 · v0.14
B1 → A2 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
7.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.
Tilinpäätös rekisteröityTalousTodennettu lähde
7.10.2026 · PRH / KREKTILINPÄÄTÖSASIAKIRJAT
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-10-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Cave Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.