Yritysprofiili

Chalana Arr Oy

Chalana Arr Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-09-30. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €202,942 ja liikevoitto €53,524.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3393121-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3393121-5
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-09-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-09-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Eiranranta 7, 00150, Helsinki

Tietoa yrityksestä Chalana Arr Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Chalana Arr Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-09-30. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €202,942 ja liikevoitto €53,524. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €202,942 sekä tilikauden tulokseksi €42,836. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +17.8%, liikevoittoprosentti +26.4% ja omavaraisuusaste +93.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys17.8%
Liikevoittoprosentti26.4%
Omavaraisuusaste93.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€38,686Edellinen: €27,325
Edellisten tilikausien voitto/tappio€6,788Edellinen: €0
Oma pääoma€49,623Edellinen: €36,788
Velat€3,454Edellinen: €5,613
Vaihtuvat vastaavat€53,077Edellinen: €42,401
Current liabilities€3,454Edellinen: €5,613
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€172,318
2024-09-30
€202,942
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€46,286
2024-09-30
€53,524
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€36,788
2024-09-30
€42,836
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€42,401
2024-09-30
€53,077
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
93.5 %2024-09-30: 86.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
11.20x2024-09-30: 4.87x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
26.4 %2024-09-30: 26.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste86.8 %93.5 %
Maksuvalmius4.87x11.20x
Liikevoitto-%26.9 %26.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3393121-5
EU-tunnusFIFPRO.3393121-5
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-09-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-09-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-10-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2025-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväChalana Arr Oy
Luokitus nousiB2 → A2 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
325 verrokkia
Omavaraisuus89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Kannattavuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-21 19.4385/100 · v0.14
B2 → A2 · +26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1459/100 · v0.13
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1357/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
38/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Chalana Arr Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.