Yritysprofiili

Change for Good Oy

Change for Good Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-11-01. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-07-31 liikevaihto oli €50,468 ja liikevoitto -€3,669.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3090501-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3090501-1
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-11-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-09-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vanha Saunalahdentie 14 A 1, 02330, Espoo

Tietoa yrityksestä Change for Good Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Change for Good Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-11-01. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen henkilökohtainen palvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-07-31 liikevaihto oli €50,468 ja liikevoitto -€3,669. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-07-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €50,468 sekä tilikauden tulokseksi -€3,655. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.1%, liikevoittoprosentti -7.3% ja omavaraisuusaste +66.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-07-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.1%
Liikevoittoprosentti-7.3%
Omavaraisuusaste66.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€3,245Edellinen: €5,998
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,815Edellinen: €2,925
Oma pääoma€3,660Edellinen: €7,315
Velat€1,868Edellinen: €691
Vaihtuvat vastaavat€5,528Edellinen: €8,006
Current liabilities€1,868Edellinen: €691
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€50,398
2024-07-31
€50,468
2025-07-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,369
2024-07-31
-€3,669
2025-07-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,890
2024-07-31
-€3,655
2025-07-31
Varat -kehitys2 kautta
€8,006
2024-07-31
€5,528
2025-07-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
83/100 · Laskussa
66.2 %2024-07-31: 91.4 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
58/100 · Laskussa
1.74x2024-07-31: 8.67x
Liikevoitto-%Heikko
32/100 · Laskussa
-7.3 %2024-07-31: 4.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-07-312025-07-31
Omavaraisuusaste91.4 %66.2 %
Maksuvalmius8.67x1.74x
Liikevoitto-%4.7 %-7.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3090501-1
ALV-tunnusFI30905011
EU-tunnusFIFPRO.3090501-1
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-09-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-11-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaChange for Good Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
675 verrokkia
Omavaraisuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika111 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika111 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-16 22.4465/100 · v0.14
B1 → B1 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-07-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1468/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1468/100 · v0.13
B1 → B1 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1360/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
60/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-07-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Change for Good Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.