Yritysprofiili

Ciepu Oy

Ciepu Oy:n kotipaikka on Hyllykallio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-04-17. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €97,146 ja liikevoitto €8,874.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2615361-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2615361-1
Toimiala
Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Kunta
Hyllykallio
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-04-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-04-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lieskatie 2, 60510, Hyllykallio

Postiosoite: Peltolantie 25, 61120, Louko

Verkkosivu: https://www.ombrelo.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Ciepu Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ciepu Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyllykallio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-04-17. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €97,146 ja liikevoitto €8,874. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €97,146 sekä tilikauden tulokseksi €7,099. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +11.6%, liikevoittoprosentti +9.1% ja omavaraisuusaste +76.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty7
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys11.6%
Liikevoittoprosentti9.1%
Omavaraisuusaste76.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €100
Rahat ja pankkisaamiset€17,890Edellinen: €15,509
Edellisten tilikausien voitto/tappio€19,121Edellinen: €14,971
Oma pääoma€28,719Edellinen: €23,501
Velat€8,910Edellinen: €8,687
Vaihtuvat vastaavat€32,953Edellinen: €29,482
Current liabilities€8,910Edellinen: €8,687
Liikevaihto -kehitys7 kautta
€84,631
2020-05-31
€80,025
2021-05-31
€99,828
2022-05-31
€57,554
2023-05-31
€38,346
2024-05-31
€87,030
2025-05-31
€97,146
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys7 kautta
€2,814
2020-05-31
-€143
2021-05-31
€17,579
2022-05-31
-€1,728
2023-05-31
-€2,217
2024-05-31
€6,531
2025-05-31
€8,874
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys7 kautta
€2,262
2020-05-31
-€139
2021-05-31
€14,096
2022-05-31
-€1,739
2023-05-31
-€2,271
2024-05-31
€6,030
2025-05-31
€7,099
2026-05-31
Varat -kehitys7 kautta
€29,273
2020-05-31
€30,894
2021-05-31
€45,622
2022-05-31
€32,812
2023-05-31
€25,693
2024-05-31
€32,188
2025-05-31
€37,629
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
95/100 · Nousussa
76.3 %2025-05-31: 73.0 %
MaksuvalmiusHyvä
67/100 · Nousussa
2.01x2025-05-31: 1.79x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
73/100 · Nousussa
9.1 %2025-05-31: 7.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-05-312021-05-312022-05-312023-05-312024-05-312025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste79.5 %74.8 %77.5 %96.9 %73.9 %73.0 %76.3 %
Maksuvalmius3.58x3.73x3.22x32.48x2.01x1.79x2.01x
Liikevoitto-%3.3 %-0.2 %17.6 %-3.0 %-5.8 %7.5 %9.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2615361-1
EU-tunnusFIFPRO.2615361-1
KuntaHyllykallio
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-04-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2014-04-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2014-04-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A1
ErinomainenCiepu Oy
Luokitus ennallaanA1 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä90/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
49 verrokkia
Omavaraisuus41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Maksuvalmius63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika119 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A1
2026-11-0590/100 · v0.15
A1 → A1
A1
2026-11-02 11.2790/100 · v0.15
A2 → A1 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
A2
2026-10-1885/100 · v0.15
A2 → A2
  • Arviota tukeva tekijä poistui: Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella.
A2
2026-09-26 02.1685/100 · v0.14
A3 → A2 · +11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaA1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
72/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2 → A1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.9.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-05-31.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ciepu Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.