Yritysprofiili

CK Beauty Oy

CK Beauty Oy:n kotipaikka on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-04-27. Toimiala on kauneudenhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €148,813 ja liikevoitto €4,007.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2473531-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2473531-9
Toimiala
Kauneudenhoitopalvelut
Kunta
Kerava
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-04-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-04-13
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kultasepänkatu 8, 04250, Kerava

Tietoa yrityksestä CK Beauty Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

CK Beauty Oy:n sijaintipaikkakunta on Kerava. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-04-27. Toimiala on kauneudenhoitopalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €148,813 ja liikevoitto €4,007. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €148,813 sekä tilikauden tulokseksi €3,202. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.0%, liikevoittoprosentti +2.7% ja omavaraisuusaste +59.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1.0%
Liikevoittoprosentti2.7%
Omavaraisuusaste59.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€23,136Edellinen: €20,905
Inventory€1,813Edellinen: €1,759
Rahat ja pankkisaamiset€34,356Edellinen: €32,021
Edellisten tilikausien voitto/tappio€20,434Edellinen: €21,172
Oma pääoma€26,136Edellinen: €24,924
Velat€17,978Edellinen: €18,041
Vaihtuvat vastaavat€38,334Edellinen: €35,258
Current liabilities€17,978Edellinen: €18,041
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€147,394
2025-03-31
€148,813
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,550
2025-03-31
€4,007
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,252
2025-03-31
€3,202
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€42,964
2025-03-31
€44,114
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
74/100 · Nousussa
59.3 %2025-03-31: 58.0 %
MaksuvalmiusHyvä
67/100 · Nousussa
2.01x2025-03-31: 1.87x
Liikevoitto-%Välttävä
56/100 · Nousussa
2.3 %2025-03-31: 0.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste58.0 %59.3 %
Maksuvalmius1.87x2.01x
Liikevoitto-%0.9 %2.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2473531-9
ALV-tunnusFI24735319
EU-tunnusFIFPRO.2473531-9
KuntaKerava
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-04-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2012-04-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2012-04-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-05-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväCK Beauty Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
57 verrokkia
Omavaraisuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Kannattavuus33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Maksuvalmius84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika39 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika70 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1777/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-19 13.2377/100 · v0.14
A3 → A3 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1471/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1471/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

CK Beauty Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.