Yritysprofiili

CleanUp Kouvola Oy

CleanUp Kouvola Oy:n kotipaikka on Kuusankoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-05-15. Toimiala on kiinteistöjen siivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €192,694 ja liikevoitto €18,024.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2828892-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2828892-3
Toimiala
Kiinteistöjen siivous
Kunta
Kuusankoski
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-05-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-04-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hemmintie 5, 45720, Kuusankoski

Tietoa yrityksestä CleanUp Kouvola Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

CleanUp Kouvola Oy:n sijaintipaikkakunta on Kuusankoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-05-15. Toimiala on kiinteistöjen siivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €192,694 ja liikevoitto €18,024. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €192,694 sekä tilikauden tulokseksi €14,365. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +0.5%, liikevoittoprosentti +9.4% ja omavaraisuusaste +35.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys0.5%
Liikevoittoprosentti9.4%
Omavaraisuusaste35.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€615Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€13,470Edellinen: €15,571
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,426Edellinen: -€2,818
Oma pääoma€21,291Edellinen: €6,926
Velat€37,966Edellinen: €41,566
Vaihtuvat vastaavat€56,157Edellinen: €44,979
Current liabilities€37,966Edellinen: €41,566
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€191,785
2024-12-31
€192,694
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€8,970
2024-12-31
€18,024
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€7,244
2024-12-31
€14,365
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€48,492
2024-12-31
€59,257
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
45/100 · Nousussa
35.9 %2024-12-31: 14.3 %
MaksuvalmiusHeikko
12/100 · Laskussa
0.35x2024-12-31: 0.37x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
73/100 · Nousussa
9.3 %2024-12-31: 4.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste14.3 %35.9 %
Maksuvalmius0.37x0.35x
Liikevoitto-%4.7 %9.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2828892-3
ALV-tunnusFI28288923
EU-tunnusFIFPRO.2828892-3
KuntaKuusankoski
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-04-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2017-05-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-05-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaCleanUp Kouvola Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
299 verrokkia
Omavaraisuus38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika98 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1867/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-22 01.4367/100 · v0.14
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1357/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

30 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-17.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

CleanUp Kouvola Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.