Yritysprofiili

CMNRE HoldCo 4 Oy

CMNRE HoldCo 4 Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-04-24. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2686925-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2686925-7
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-04-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-04-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hitsaajankatu 20, 00810, Helsinki

Tietoa yrityksestä CMNRE HoldCo 4 Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

CMNRE HoldCo 4 Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-04-24. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti ei saatavilla ja omavaraisuusaste -103.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Omavaraisuusaste-103.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,471Edellinen: €8,636
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€2,793,747Edellinen: -€2,786,307
Oma pääoma-€1,529Edellinen: €8,636
Velat€3,000Edellinen: €200,000
Vaihtuvat vastaavat€1,471Edellinen: €208,636
Current liabilities€3,000Edellinen: €200,000
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€7,440
2023-12-31
-€10,164
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€7,440
2023-12-31
-€10,164
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€208,636
2023-12-31
€1,471
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-103.9 %2023-12-31: 4.1 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Nousussa
0.49x2023-12-31: 0.04x
Liikevoitto-%Ei arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2023-12-31: Ei saatavilla
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste4.1 %-103.9 %
Maksuvalmius0.04x0.49x
Liikevoitto-%--

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2686925-7
EU-tunnusFIFPRO.2686925-7
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-04-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2015-06-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiCMNRE HoldCo 4 Oy
Luokitus laskiB3 → C · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä31/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoEi riittävästi historiaa
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
99 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika241 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika243 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-09-24 01.4631/100 · v0.14
B3 → C · -18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B3
2026-09-1549/100 · v0.14
B3 → B3
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1449/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

12–24 kuukautta vanha vakavuuskartoitettu rekisterisignaali säilyy varoitussignaalina, mutta sitä ei enää käsitellä tuoreena.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

23 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

CMNRE HoldCo 4 Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.