Yritysprofiili

Combat Academy Helsinki Oy

Combat Academy Helsinki Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-10-20. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €283,752 ja liikevoitto €31,756.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2431996-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2431996-4
Toimiala
Muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-10-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-09-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sörnäisten rantatie 29 C, 00500, Helsinki

Postiosoite: PL 108, 00811, Helsinki

Verkkosivu: https://www.combat.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Combat Academy Helsinki Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Combat Academy Helsinki Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-10-20. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €283,752 ja liikevoitto €31,756. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €283,752 sekä tilikauden tulokseksi €25,670. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -0.8%, liikevoittoprosentti +11.2% ja omavaraisuusaste +74.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-0.8%
Liikevoittoprosentti11.2%
Omavaraisuusaste74.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€29,799Edellinen: €15,774
Advances received€1,153Edellinen: €935
Edellisten tilikausien voitto/tappio€18,026Edellinen: -€1,568
Oma pääoma€46,196Edellinen: €20,526
Velat€15,775Edellinen: €30,767
Vaihtuvat vastaavat€53,193Edellinen: €39,617
Current liabilities€15,775Edellinen: €30,767
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€281,366
2024-06-30
€285,977
2025-06-30
€283,752
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€40,150
2024-06-30
€22,179
2025-06-30
€31,756
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€33,938
2024-06-30
€19,594
2025-06-30
€25,670
2026-06-30
Varat -kehitys3 kautta
€65,241
2024-06-30
€51,293
2025-06-30
€61,971
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
95/100 · Nousussa
76.0 %2025-06-30: 40.8 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
63/100 · Nousussa
1.89x2025-06-30: 0.51x
Liikevoitto-%Hyvä
78/100 · Nousussa
11.2 %2025-06-30: 7.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste1.4 %40.8 %76.0 %
Maksuvalmius0.43x0.51x1.89x
Liikevoitto-%14.3 %7.8 %11.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2431996-4
ALV-tunnusFI24319964
EU-tunnusFIFPRO.2431996-4
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-09-27Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-09-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-10-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-10-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2014-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväCombat Academy Helsinki Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
189 verrokkia
Omavaraisuus72%
Parempi kuin 72 % verrokeista
Kannattavuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika35 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika64 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-28 11.4183/100 · v0.14
A3 → A2 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1570/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

22 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Combat Academy Helsinki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.