Yritysprofiili

Convertwell Oy Ab

Convertwell Oy Ab:n kotipaikka on Littoinen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-12-01. Toimiala on muu tekninen testaus ja analysointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €1,582,659 ja liikevoitto €343,101.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2719467-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2719467-7
Toimiala
Muu tekninen testaus ja analysointi
Kunta
Littoinen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-12-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-10-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kirjokannenkatu 11, 20660, Littoinen

Verkkosivu: https://www.convertwell.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Convertwell Oy Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Convertwell Oy Ab:n sijaintipaikkakunta on Littoinen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-12-01. Toimiala on muu tekninen testaus ja analysointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €1,582,659 ja liikevoitto €343,101. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,582,659 sekä tilikauden tulokseksi €310,095. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +50.5%, liikevoittoprosentti +21.7% ja omavaraisuusaste +72.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys50.5%
Liikevoittoprosentti21.7%
Omavaraisuusaste72.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€35,045Edellinen: €34,573
Rahat ja pankkisaamiset€7,144Edellinen: €65,824
Advances received€58,182Edellinen: €87,660
Edellisten tilikausien voitto/tappio€205,940Edellinen: €135,002
Oma pääoma€518,535Edellinen: €258,440
Velat€196,475Edellinen: €133,448
Vaihtuvat vastaavat€686,792Edellinen: €354,264
Current liabilities€196,475Edellinen: €133,448
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€1,051,321
2023-12-31
€1,582,659
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€110,585
2023-12-31
€343,101
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€120,939
2023-12-31
€310,095
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€391,888
2023-12-31
€715,010
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
99/100 · Laskussa
79.0 %2023-12-31: 85.0 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Laskussa
0.21x2023-12-31: 0.75x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
21.7 %2023-12-31: 10.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste85.0 %79.0 %
Maksuvalmius0.75x0.21x
Liikevoitto-%10.5 %21.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2719467-7
ALV-tunnusFI27194677
EU-tunnusFIFPRO.2719467-7
KuntaLittoinen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2016-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-10-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-11-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväConvertwell Oy Ab
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
104 verrokkia
Omavaraisuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Maksuvalmius44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika245 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika166 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-25 00.4280/100 · v0.14
B1 → A2 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
47/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
80/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

21 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Convertwell Oy Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.