Yritysprofiili

Crush IT Oy

Crush IT Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-06-18. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€2,671.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3140787-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3140787-4
Toimiala
Holdingyhtiöiden toiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-06-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-06-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vilhonvuorenkatu 11 D, 00500, Helsinki

Henkilöt ja päätöksentekijät

Salonen Antti IlmariToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Crush IT Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Crush IT Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-06-18. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€2,671. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €0 sekä tilikauden tulokseksi €97,000. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti +0.0% ja omavaraisuusaste +98.5%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimialana on omistaa ja hallita arvopapereita, kiinteistöjä ja muuta omaisuutta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeLähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti0.0%
Omavaraisuusaste98.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€0
2021-12-31
€0
2022-12-31
€0
2023-12-31
€0
2024-12-31
€0
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€26,000
2021-12-31
-€2,554
2022-12-31
-€2,911
2023-12-31
-€3,074
2024-12-31
-€2,671
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€183,000
2021-12-31
€247,446
2022-12-31
€237,089
2023-12-31
€246,949
2024-12-31
€97,000
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€1,574,000
2021-12-31
€1,570,738
2022-12-31
€1,572,827
2023-12-31
€1,569,776
2024-12-31
€567
2025-12-31

Muut talousluvut

Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.

Liikevaihto 20250 €
Tilikauden tulos 202597 000 €
Tase yhteensä 2025567 €
Avainluku20252024202320222021
Liikevaihto0 €0 €0 €0 €0 €
Liikevoitto−2 671 €−3 074 €−2 911 €−2 554 €−26 000 €
EBIT0 %0 %0 %0 %0 %
Tilikauden tulos97 000 €246 949 €237 089 €247 446 €183 000 €
Tulos ennen veroja-246 949 €237 089 €247 446 €-
Omavaraisuusaste98,5 %98,5 %98,5 %98,5 %98,5 %
Tase yhteensä567 €1 569 776 €1 572 827 €1 570 738 €1 574 000 €
Henkilöstö---0-

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Vakaa
98.5 %2024-12-31: 98.5 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.13x2024-12-31: 0.26x
Liikevoitto-%Välttävä
50/100 · Vakaa
0.0 %2024-12-31: 0.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste98.5 %98.5 %98.5 %98.5 %98.5 %
Maksuvalmius0.44x0.30x0.39x0.26x0.13x
Liikevoitto-%0.0 %0.0 %0.0 %0.0 %0.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3140787-4
EU-tunnusFIFPRO.3140787-4
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-06-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-06-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Salonen Antti IlmariToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Akonniemi Antti JuhaniPuheenjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Vänskä Vesa HeikkiVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Salonen Antti IlmariVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Juuso HäkkinenPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaCrush IT Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-20
Mallin pistemäärä68/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
59 verrokkia
Omavaraisuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B1
2026-10-2068/100 · v0.15
B1 → B1 · +1 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
B1
2026-10-1467/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
80/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
53/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-17

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Crush IT Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.